Išskleisti meniu
Senas geras detektyvinis žaidimas – Kriso Džounso “Martian Memorandum”

Senas geras detektyvinis žaidimas – Kriso Džounso “Martian Memorandum”

| 0 komentarų

Papildžiau „Adventure Lietuva” tinklapį nauju aprašymu – „Martian Memorandum” („Marso memorandumas”): http://adventurelt.awardspace.com/db.php?adventure=26 . Tai – klasikinis žaidimas iš puikiais siužetais pasižyminčios detektyvų apie Teksą Merfį serijos.

Išplėčiau ir šio žaidimo autoriaus, vieno garsiausių adventure kūrėjų Kristoferio Džounso (Christopher Jones, Chris Jones) biografiją: http://adventurelt.awardspace.com/db.php?autorius=8 .

GOG.com (http://www.gog.com/en/frontpage/ ), besispecializuojantis senų žaidimų, pritaikytų šiuolaikinėms operacinėms sistemoms, perleidime, išleido „Martian memorandum”, todėl jį įsigyti ir paleisti paprasta. Išbandyti tikrai verta – nors grafika jau atgyvenusi, siužetas ir jo pateikimas įdomus. Kaip ir kituose Tekso Merfio adventure, tai – intriguojantis klasikinis detektyvas. Labai įdomus pasirodė ir platus teksto panaudojimas. Kiekvieną kartą pagrindiniam herojui atvykus į naują vietą, susipažinus su nauju žmogumi ekrane pasirodo paragrafo ar net puslapio ilgio tekstas tarsi iš grožinės literatūros kūrinio, kuriame atpasakojama, kaip pagrindinis herojus atvyko į tą vietą, kokie buvo jo įspūdžiai. Kalba raiški, įdomi. Tai tikrai dėmesio vertas sprendimas, nes žaidėjas gali įsivaizduoti tai, kas neatvaizduojama, geriau įsijausti į atmosferą – tarsi skaitydamas romaną. Kadangi kompiuterinė grafika tada dar negalėjo tikroviškai atkurti vaizdinių, tai svarbu. O ir šiaip yra žmonių, kuriems skaityti ir patiems įsivaizduoti įdomiau, nei pamatyti.

Tokios geros teksto ir vaizdo sintezės adventure žaidimuose daugiau matyti neteko.

„Martian memorandum” turėtų patikti detektyvų, juodojo humoro mėgėjams.

Kompiuterijos istorijai „Martian memorandum” svarbus dar ir dėl to, kad tai pirmasis rimtas žaidimas, kuriame herojai įgarsinti, panaudotos tikrų žmonių nuotraukos. Nemenkas pasiekimas, mat tais laikais informacijai įrašyti dar nenaudoti kompaktiniai diskai, žaidimai ir programos platinti diskeliuose, todėl labai trūko vietos.

Straipsnio temos:

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *