Išskleisti meniu
Pasaulio viktorinos čempionatas 2013 – pranešimas spaudai

Pasaulio viktorinos čempionatas 2013 – pranešimas spaudai

| 0 komentarų

Z. Meškelevičius ir V. Greičius 2012 m. čempionate.

Pasaulio viktorinos čempionatas – vėl Lietuvoje

Pasaulio viktorinos čempionato organizatoriai šiemet vėl kvies lietuvius susikauti dėl protingiausio pasaulio žmogaus titulo. Kovojama bus tą pačią dieną visame pasaulyje – visur užduodami tie patys klausimai, todėl rezultatai iš karto palyginami ir paskelbiami šalių nugalėtojai bei pasaulio čempionas.

„Kova arši ne tik tarp žmonių, bet ir tarp valstybių. Juk dalyvauja didžiosios šalys: JAV, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Indija, Rusija. Sąlygos visiems vienodos, nes klausimai išverčiami į vietines kalbas. Bet daugiausia laimi britai, kur viktorinų tradicijos giliausios.“ – pasakojo Tarptautinės viktorinos asociacijos atstovas Lietuvoje Augustinas Žemaitis – „Lietuvoje laukia ir rimtos varžybos tarp didmiesčių. Vilniaus atotrūkis pernai sumažėjo“.

2012 metų Lietuvos čempionas, iš LRT laidos „Lyderiai“ pažįstamas Šarūnas Dirmeikis teigė, kad Pasaulio viktorinos čempionatas įdomus ir todėl, kad tai – individuali, o ne komandinė viktorina. „Dar patiko, kad klausimų daug ir jie išbarstyti po įvairias sritis – taip sumažinamas sėkmės faktorius“ – sakė 24 m. amžiaus ekonometrijos specialistas, pernai netikėtai nukarūnavęs 2011 m. čempioną laidų vedėją ir rašytoją Aidą Puklevičių. Paklaustas, ar taps pirmuoju istorijoje, apgynusiu Lietuvos čempiono titulą, Š. Dirmeikis abejojo: „A. Puklevičių pernai įveikiau tik keliais taškais. Be to, turbūt ir tarp nedalyvavusių čempionate yra ne vienas, kuris galėtų labai gerai pasirodyti“. Jaunojo viktorinų meistro laukia ne mažesni iššūkiai iš užsienio: Rusijos nugalėtoją Aleksejų Bogoslovskį pernai jis aplenkė vos vienu teisingu atsakymu.

Dalyviai Panevėžyje laukia klausimų (2012 m.)

Be Lietuvos viktorinos čempiono titulo mūsų šalyje bus teikiami ir kiti: miestų čempionų bei atskirų sričių žinovų. Žaidimo metu iš viso bus užduota 240 klausimų, suskirstytų į 8 sritis (kultūra, gyvenimas, komunikavimas, pasaulis, pramogos, istorija, mokslas, sportas). Čempionato trukmė – du kėliniai po 1 val. Kai kurie klausimai bus paįvairinami iliustracijomis.

Organizatorių ir rėmėjų dėka dalyvio mokesčio Lietuvoje mokėti nereikės. Šiais metais intelektualių žaidimų mėgėjai bus laukiami birželio 1 d. šeštadienį, 13:45 Vilniuje (VU Matematikos ir informatikos fakultete Baltupiuose), Klaipėdoje (PC „Studlendas“ knygyne „Vaga“) ir Panevėžyje (PC „Babilonas“ restorane „Katpėdėlė“).

Registracija į Pasaulio viktorinos čempionatą vyks iki gegužės 30 d. svetainėje http://kvizai.awardspace.info

Straipsnio temos: , , ,

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *