Išskleisti meniu
Įdomiausios kelionių patirtys

Įdomiausios kelionių patirtys

| 0 komentarų

Kelionėse vieni įspūdingiausių dalykų būna ne tie, kuriuos pamatai, bet tie, kuriuos patiri visais pojūčiais.

Štai 10 patirčių, labiausiai įstrigusių per šimtus mano kelionių, o taip pat nuorodos į smulkesnius sąrašus ir su dešimtimis įdomiausių kiekvienos rūšies kelionių patirčių (tradicijos, pramogos, šventės, keliavimo būdai, valgymo būdai).

Patyrus ką nors naujo verto šių sąrašų straipsniai pildomi.

10 įspūdingiausių kelionių patirčių

1.Rio de Žaneiro karnavalas. Didžiausias šou žemėje! 12 mln. gyventojų mieste staiga koncertai ant kiekvieno kampo, 5-6 milijonai žmonių rengiasi ultrakvailai ar ultraseksualiai, o viską vainikuoja kelias naktis trunkantys sambos mokyklų pasirodymai su šimtais tūkstančių(!) atlikėjų. Net olimpiados atidarymai sunkiai tam prilygsta!

Avangardas įveda mokyklą

Sambos mokyklų pasirodymas


2.Toradžai ir jų laidotuvės. Toradžai mirusius giminaičius jie metus laiko namie ir paskui dar kartais iškasa palaikus. Bet jų gyvenimo viršūnė – laidotuvės, kurios trunka ir savaitę, aukojami dešimtys gyvulių, pastatomi specialūs laidotuvių miesteliai, džiaugiamasi atėjusias turistais. O spalvos, kalbos, architektūra… Unikali tauta, kur supranti, kad galima gyventi visai kitaip, nei tu įpratęs.

Toradžų laidotuvės tradiciniame kaime. Kairėje - šokis, dešinėje - turistai stebi ką tik paaukotą buivolą

Toradžų laidotuvės tradiciniame kaime. Kairėje – šokis, dešinėje – turistai stebi ką tik paaukotą buivolą


3. Saulėlydis prie Gango Varansyje. Vienose didingose krantinėse šventikai ritualais kas vakarą pagerbia šventą upę, kitose be perstojo žiba laužai: liepsnoja lavonai. Nepakartojama patirtis, užgulanti pojūčius!

Saulėlydžio ceremonija Gango pakrantėje

Saulėlydžio ceremonija Gango pakrantėje


4.Geležinkeliu per Indiją. Indijos traukiniai – pats tikriausias šalies socialinis paveikslas. Penkiose jų klasėse – labai skirtingi žmonės ir esu išmėginęs visas.

Pigiausia Indijos geležinkelių klasė

Pigiausia Indijos geležinkelių klasė


5.Kemperiu per Australiją. Kažkas setebuklingo važiuoti valandų valandas ir nesusitikti kitos mašinos, degalinės ar miestelio. Sustoti nakvoti tiesiog šalikelės aikštelėje po žvaigždėmis – po tiek žvaigždynų, kiek didžiojoje dalyje Europos jau beveik šimtmetį niekas nematė.

Pakelės aikštelės reklama begaliniame Australijos kelyje

Pakelės aikštelės reklama begaliniame Australijos kelyje


6.Las Vegaso naktis. Miestas-patirtis. Tai ne tik kazino – tai ir kasdieniai kvapą gniaužiantys Cirque du Soleil pasirodymai, nemokami fontanai ir dirbtinis pesiveržiantis vulkanas, šviesos, šviesos, šviesos…

Las Vegaso naktis

Las Vegaso naktis


7.Londono Vestendas. Garsiausi pasaulio teatrai ir miuziklai, dešimtys ar šimtai spektaklių kasdien: net jei nepatinka teatras, tikiu, Vestende rasite, kas patiks, nes geriausių miuziklų efektai – lyg kine.

Operos fantomas kasdien vaidinamas dešimtmečius


8.Full Moon Party. Kai tik danguje sužimba pilnatis, dešimtys tūkstančių jaunuolių iš viso pasaulio suplūsta į vieną Tailando paplūdimį ir pasineria į beprotybę: muzika, šokiai, seksualūs rūbai, alkoholio kibirai ir šokinėjimas per ugnį. Gal kai kam nuskambės kvailai, bet atmosfera „veža“ net ir “neklubinėtoją”.

Šokinėjimas per ugnį

Šokinėjimas per ugnį


9.JAV amišų kraštas. JAV religinė bendruomenė, savanoriškai pasirinkusi gyventi kaip XIX a.: be elektros, automobilių, vilkėti senoviniais rūbais ir dirbti žemę. Ten jautiesi it patekęs į istorinį filmą. Kontrastai tarp didelių pikapų ir amišų karietų tokie, kad sunkiai gali patikėti savo akimis.

Amišės ant dviračio

Amišės ant dviračių


10.Kruiziniu laivu per Karibus. Tai ne tik geriausias būdas keliauti po Karibus ir per savaitę aplankyti penkias-šešias salas, tai ne tik plaukiojantis 5* viešbutis: tai ištisa ypatinga patirtis su pramogomis, šou, savo tradicijomis. Ištisas plaukiojantis 6000 gyv. miestelis, kurortas ar gabalėlis Amerikos!

Kruizinio laivo denis

Kruizinio laivo denis

 


Įdomiausių kelionių patirčių žemėlapis

Tas kelionių patirtis, kurios pažymėtos žemėlapyje, bet neaprašytos aukščiau, rasite aprašytas sąrašuose žemiau.

Loading map...

Loading


Kiti įspūdingų kelionių patirčių sąrašai

Kelionių patirtys – labai įvairios ir jas sunku lyginti viena su kita: pvz. sunku palyginti šventę su valgymo tradicija ar pramoga. Todėl padariau ir daug konkretesnių sąrašų su pribloškiamiausiomis kiekvienos rūšies kelionių patirtimis:

*Šou ir reginiai. Kur teatras, akrobatika, šokiai – įspūdingiausi pasaulyje ir tai gali išvysti kasdien.
*Gyvieji muziejai ir pramogų parkai Kur gali nusipirkti svajonių dieną kitokioje aplinkoje: gal sugrįžus į XIX a., gal tarp Disnėjaus herojų. Turistai patenka tarp dešimčių ar šimtų aktorių, įspūdingų rekvizitų ir nuolatinių šou.
*Šventės, festivaliai, ceremonijos Ypatingi kultūriniai papročiai, kuriuos gali pamatyti ar patirti kiekvienas.
*Savičiausios valstybės. Daugelis šalių gana panašios į kaimynines, bet yra šalių, į kurias panašių nėra.
*Kelionių būdai. Po kai kurias šalis tiesiog būtina keliauti tam tikru būdu. Ir, jei keliauji tinkamu būdu, pats tas kelionės būdas (traukiniai, kemperis, dviratis…) gali būti neišdildoma patirtis.
*Nakvynės vietos. Kai kuriose šalyse yra ypatingų, vietinių nakvynės vietų, smarkiai besiskiriančių nuo visiems įprastų viešbučių ar nuomojamų butų. Ten net nakvodamas patiri tą šalį.
*Pramogos. Ypatingos, tik konkrečioms šalims būdingos pramogos.
*Valgymas. Netradiciniai, vietiniai būdai valgyti, restoranai.
*Mažumos. Visi žino valstybių kultūras, bet pasaulyje yra tokių netikėtų, ypatingų mažumų, kurių kultūros skiriasi nuo aplinkinio pasaulio net labiau, nei kokios valstybės kultūra. Tose vietose tarsi patenki į fantastinę šalį, kurios beveik niekas nežino ir kurios tu nežinojai esant.

Straipsnio temos: , , , , ,

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *