Išskleisti meniu
Pinigai kelionėse – keitimas, bankomatai, kortelės

Pinigai kelionėse – keitimas, bankomatai, kortelės

| 17 komentarai

Kokią valiutą vežtis į kelionę? Kiek vežtis grynų pinigų, o kiek – mokėjimo kortelėje? Keistis Lietuvoje ar užsienyje? Kaip be jokių papildomų mokesčių išsikeisti pinigus ar išsigryninkti bankomate?

Klausimai paprasti tik iš pirmo žvilgsnio, ir dažnas čia padaro brangiai kainuojančių klaidų.

Gryni pinigai ir jų keitimas

Su grynais pinigais visame pasaulyje paprasčiausia: juos priima visada ir beveik visur.

Jei keliaujate į šalį, kurioje atsiskaitoma eurais, geriausia vežtis sumą, pakankamą bent jau keletui dienų ar savaičių, grynais eurais – ir su daugeliu toliau minimų problemų nesusidursite.

Jei keliaujate į šalį, kur valiuta nėra euras, grynus pinigus teks keisti į vietos valiutą. Liaudies išmintis sako, kad labiausiai apsimoka keisti valiutą jau užsienio šalyje: t. y. vežtis eurus, keistis ten.

Tačiau dėl visa ko patikrinkite ir valiutų kursus Lietuvoje: pagrindines bei aplinkinių šalių valiutas (ypač zlotus) Lietuvos valiutos keityklos kartais keičia gana neblogais kursais. Susiraskite internete oficialų tos valiutos kursą bei palyginkite, kaip smarkiai nuo jo nutolęs valiutos keityklos siūlomas kursas (kiek procentų).

Išsikeitę valiutą, skirtkite kelias minutes įsižiūrėti į banknotus. Ne dėl to, kad neprakištų padirbtų: tiesiog banknotai yra įdomus langas į tą šalį. Jų meniškam apipavidalinimui skiriama daug dėmesio, ant jų yra pavaizduotos svarbiausios šalies vietos ir didvyriai. Nuotraukoje - Kazachijos tengės

Išsikeitę valiutą, skirtkite kelias minutes įsižiūrėti į banknotus. Ne dėl to, kad neprakištų padirbtų: tiesiog banknotai yra įdomus langas į tą šalį. Jų meniškam apipavidalinimui skiriama daug dėmesio, ant jų yra pavaizduotos svarbiausios šalies vietos ir didvyriai. Nuotraukoje – Kazachijos tengės

Pagrindines valiutas galite išsikeisti visuose bankuose (JAV dolerius, Lenkijos zlotus). Mažiau populiarias valiutas siūlo specializuotos valiutos keityklos. Tiesa, Lietuvos keityklos retai turi daug užsienio valiutos banknotų, be to, jos už keitimą taiko papildomą mokestį (be to, kad keičia dažniausiai negeru kursu). Jeigu, tarkime, išsikeistumėte 500 eurų, tai tas 1 ar 1,5 eurų mokestis būtų nedidelis – tačiau kadangi paprastai tos keityklos retesnėmis valiutomis turi tik, pavyzdžiui, 20 ar 30 eurų sumą, tai mokestis susidaro ženklus.

Tiesa, už itin mažos sumos keitimą mokesčio kai kurios keityklos neima. Be to, kai kurios keityklos siūlo geresniu kursu iškeisti eurus į užsienio monetas: kartą taip susirinkau porą maišelių metalinių zlotų ir grašių, ir viskas man Lenkijoje kainavo ~8% pigiau.

Jei visgi į užsienį išsivežėte eurus, visose šalyse rasite, kaip juos iškeisti į vietos valiutą. Tačiau jau nuo šalies priklauso, ar tai bus paprasta. Ypač daug valiutos keityklų šalyse, kur populiarūs grynieji pinigai, kur daug emigrantų, siunčiančių pinigus namo. Tačiau kai kuriose kitose šalyse valiutos keityklų itin mažai, jos dirba tik darbo dienomis ir pan.: vykstant į tokias šalis, vien jau dėl patogumo verta turėti su savimi bent kažkiek grynųjų pinigų, pasikeistų Lietuvoje, arba kredito kortelę, iš kurios patogu nusiimti pinigus.

Visose šalyse keityklų yra oro uoste bet ten valiutos kursas paprastai – labai prastas. Dažniausiai verta oro uoste išsikeisti nebent nedidelę sumą (pvz. nuvykimui į viešbutį ir laikui iki atsidarys valiutos keityklos), o daugiau keistis paskui. Panaši situacija ir pasieniuose. Prastoki kursai būna ir labiausiai turistinėse vietose (pvz. kurorte prie pajūrio promenados).

Šioje valiutos keitykloje Rumunijos lėjų pirkimo ir pardavimo skirtumas - vos 1%, o skirtumas iki oficialaus kurso dar mažesnis. Tokie geri kursai būdingi šalims, kur daug emigrantų, todėl ir daug keityklų.

Šioje valiutos keitykloje Rumunijos lėjų pirkimo ir pardavimo skirtumas – vos 1%, o skirtumas iki oficialaus kurso dar mažesnis. Tokie geri kursai būdingi šalims, kur daug emigrantų, todėl ir daug keityklų.

Prieš keisdami valiutą visuomet pasižiūrėkite į kursą, palyginkite kursus keliose keityklose. Taip pat nepamirškite paklausti, ar toje keitykloje netaikomi komisiniai – nes kursas gali būti geras, bet, pavyzdžiui, už pinigų keitimą taikomas 5 EUR mokestis, kas, jei keisitės nedidelę sumą, „sudegins“ daug jūsų pinigų.

Be to, nors Europoje gal atrodo kitaip, pagrindinė pasaulinė valiuta yra JAV doleris, o ne euras. Eurus irgi visur keičia – bet daugybėje ne Europos šalių euras keičiamas žymiai prastesniu kursu, nei JAV doleris. Gali net apsimokėti Lietuvoje išsikeisti eurus į dolerius ir vežtis į kelionę dolerius.

Valiutos keitykla Paragvajuje. Kursai - viršuje kairėje.

Valiutos keitykla Paragvajuje. Kursai – viršuje kairėje. JAV doleriai superkami po 5980, parduodami po 6020. Skirtumas – vos 0,7%. Eurai superkami po 6635, parduodami po 6955. Skirtumas – 4,6%. Kitose Paragvajaus keityklose eurų pirkimo/pardavimo kainų skirtumas buvo dar didesnis, net ir 13%, o dolerių – visuomet nedidelis.

Geriausia į užsienį vežtis naujus, nesutrintus eurų ar dolerių banknotus: yra šalių, kur tai, kas yra normalus banknotas Lietuvoje, vietiniai atsisako keisti (pavyzdžiui, Kenijoje atsisako keisti senus dolerius, Turkijoje atsisakė iškeisti suteptą euro bankontą).

Kartais vietiniai prekijai sutiks iš jūsų paimti eurus, nors euras toje šalyje ir nebūtų galiojanti valiuta. Tačiau beveik visuomet jie tai darys prastesniu kursu, nei gatumėte eurus išsikeitęs keitykloje, todėl taip mokėti neapsimoka. Pvz. Bulgarijoje už parkingą taip teko susimokėti net dvigubai blogesniu kursu, nei tikrasis – deja, buvome priversti, nes neturėjome vietos valiutos.

Kartais jums gali atrodyti, kad blogas kursas ar komisiniai nieko tokio – juk sumos nedidelės. Tačiau pagalvokite – jei kelionėje iš viso išleidžiate 1000 eurų, tai, tarkime, vos 2% prastesnis kursas jau reiškia 40 prarastų eurų.

Taip pat yra šalių, kurių “oficialus nustatytas kursas” (kuriuo keičia oficialios keityklos ir bankai) yra netikras. Tokiu atveju, labiau apsimoka keisti “neoficialiose keityklose” (yra populiarios jų zonos), “pas žmones” (pas AirBnB savininką ar pan.). Tiesa, reikia žiūrėti, kad neduotų padirbtų pinigų. Kartais oficialus kursas nuo tikrojo skiriasi mažai (pvz. Maldyvuose oficialiai už dolerį būčiau gavęs 15 rufijų, o neoficialiai – 16-17) – tada gali nesinorėti prasidėti su neoficialiom keityklom. Bet kartais tas kursas skiriasi net 3, 4 kartus – tokiu atveju, jei keistum oficialiu kursu, šiaip jau pigi šalis staiga virstų viena brangiausių pasaulyje (pvz. vienos kelionių į Argentiną metu oficialus kursas buvo 350 pesų už dolerį, o tikrasis – 900 pesų už dolerį). Prieš keliaudami pasidomėkite, ar šalis neturi “tikro neoficialaus valiutos kurso” (tokių šalių mažuma ir jos nuolat keičiasi).

Bankomatai ir jų mokesčiai

Populiari alternatyva valiutos keitykloms – išsiimti pinigus iš kortelės bankomate. Tačiau tai reikia daryti atsargiai, mat visi bankai laukte laukia, kol galės jus apkrauti įvairias mokesčiais. Jei labai nepasiseks, galite prarasti net 10% ir daugiau išimamos sumos! O to būtumėte išvengę, jei būtumėte pasinaudoję gretimu bankomatu ar tiesiog nuspaudę kitą mygtuką. Štai kokie mokesčiai ir kaip jų išvengti:

Eilutė prie bankomato

Eilutė prie bankomato

*Jūsų banko pinigų gryninimo mokestis. Bankas, išdavęs jūsų kortelę, paims tam tikrą procentą nuo išgryninamų pinigų. Išeitis – kortelės, kur bent kažkiek pinigų per mėnesį galima išgryninti nemokamai, pvz. „Revolut“. Deja, nėra tokios kortelės, su kuria galėtumėte nemokamai išsigryninti bet kiek pinigų.

*Banko, kuris valdo bankomatą, mokestis. Šis mokestis priklauso nuo bankomato. Vienuose bankomatuose jo nėra išvis, kituose jis beprotiškai didžiulis (fiksuotas mokestis, pvz. 10 EUR, arba procentinis mokestis, pvz. 2,5% ar 5% nuo visos sumos). Visada verta ieškoti bankomatų, kur šio mokesčio nėra: tokių daugiau mažiau turistinėse vietose. Deja, kai kuriose šalyse visi bankomatai yra apmokestinti (pvz. Tailande): į tokias šalis verta vežtis grynus pinigus arba, jei bankomato mokestis fiksuotas, kuo daugiau pinigų nusiimti per vieną kartą. Didesnė tikimybė, kad mokestis bus mažesnis bankomate banko skyriuje, nei bankomate kur nors turistinėje vietoje.

Tokie bankams nepriklausantys, gražūs bankomatai gražiose vietose - paprastai ir brangūs

Tokie bankams nepriklausantys, gražūs bankomatai gražiose vietose – paprastai ir brangūs

Koks mokestis bus taikomas, bankomatai paprastai informuoja. Bankomatas čia informuoja, kad taikys 2,5% mokestį. Neišsigryninome: visai šalia buvo bankomatas, kuris mokesčio netaikė. Daugelyje šalių tokių nemažai.

Koks mokestis bus taikomas, bankomatai paprastai informuoja. Bankomatas čia informuoja, kad taikys 2,5% mokestį. Neišsigryninome: visai šalia buvo bankomatas, kuris mokesčio netaikė. Daugelyje šalių tokių nemažai.

*Prastas valiutos keitimo kursas. Jei pinigus išsiimate ne ta valiuta, kuria yra jūsų sąskaita banke (t. y. paprastai – ne eurais) tai valiutą reikės visų pirma „virtualiai“ iškeisti į vietos valiutą. Dauguma bankomatų prieš išduodami pinigus paklaus, ar norite, kad keitimą atliktų bankas – bankomato šeimininkas (t. y. Kad nuo jūsų pinigus nurašytų eurais), ar kad keitimą atliktų jūsų bankas (t. y. Pinigus jau nurašytų vietos valiuta). Klausimas gali būti įvairiai „susuktas“, bet esmė ta pati. Dažniausiai apsimoka rinktis, kad keistų jūsų bankas, nes vietos bankų kursai būna blogi (galite prarasti ir 5%, 7% pinigų vien dėl kurso). O ypač gerai, jei jūsų bankas keičia valiutą oficialiu kursu – pvz. oficialiu kursu keičia „Revolut“, „N26“.

Tačiau jeigu šalyje oficialus kursas neatitinka tikrojo (žr. aukščiau) – tada atsiskaityti kortelėmis ir nusiimti pinigus iš bankomato neapsimokės net ir su “Revolut”, nes “Revolut” keis kursu, prastesniu už tą, kurį gali gauti neoficialiose valiutos keityklose.

Bankomatas, kaip daugelis, siūlo iškeisti valiutą savo kursu - be to, kad tas kursas neidealus, už keitimą dar paimtų net 5,5% nuo visos sumos moekstį. Kas be ko, keitimo būtina atsisakyti - pinigai vis tiek bus pakeisti, tik keitimą atliks jūsų bankas kurio sąlygos geresnės.

Bankomatas, kaip daugelis, siūlo iškeisti valiutą savo kursu – be to, kad tas kursas neidealus, už keitimą dar paimtų net 5,5% nuo visos sumos moekstį. Kas be ko, keitimo būtina atsisakyti – pinigai vis tiek bus pakeisti, tik keitimą atliks jūsų bankas kurio sąlygos geresnės. Šiuo atveju, norėdamas, kad pinigų bankomatas nekeistų iš svarų (kuriais yra manos sąskaita) į liras, rekia pasirinkti “Reflect as TL”

Kad viską suprastumėte teisingai, visų pirma bankomate pasirinkite jums suprantamą kalbą (jei mokate angliškai, anglų k. bus daugelyje pasaulio bankomatų).

Atsiskaitymas mokėjimo kortele

Galimybės atsiskaityti mokėjimo kortele pasaulyje varijuoja be galo smarkiai. Kai kuriose šalyse jas priima beveik visur (daugiausiai tai – Vakarų šalys). Kitose šalyse – kaip kur (pvz. tik prabangiose vietose), dar kitose – beveik niekur. Yra šalių, kaip Kinija ar Iranas, kur plačiai priimamos vietinės kredito kortelės, bet ne tarptautinės.

Maža to, pamėginus atsiskaityti kredito kortele šalyse, kur tai mažiau įprasta, nuolat tenka susidurti su pasakymais „Aparatas neveikia“, „Perkate už per mažą sumą“, „Kažkodėl nenuskaito kortelės – duokite kitą“, „Neimame užsieninių kortelių“ ir panašiais. Kaip taisyklė, anksčiau ar vėliau tokias frazes išgirsi, kai to nenorėsi labiausiai: užsukęs į degalinę papildyti ištuštėjusį baką, atkeliavęs naktį į viešbutį po ilgo vairavimo ir pan. Tokių istorijų man yra nutikę net šalyse, kur kortelės imamos: pavyzdžiui, Pietų Korėjoje, kur skaitytuvus turi net turgaus prekeiviai, staiga paaiškėjo, kad keltų į Ulleung-do salą bilietų pardavėjai užsieninių kortelių neima: virš valandos laksčiau, kol radau užsienines korteles priimantį bankomatą, ir vos spėjau į vienintelį tą dieną laivą.

Taip pat, atsiskaitymai kortelėmis kai kur (mažai kur) yra apmokestinti arba daroma atvirkščiai – taikoma nuolaida mokant grynais.

Be to, ne vienam pažįstamam po atsiskaitymų užsienyje mokėjimo kortele pavogė mokėjimo kortelės duomenis, apgavikai nurašė pinigus. Nors bankai šias operacijas sustabdė, rezultatai nemalonūs: papildomi rūpesčiai, užblokuota kortelė. O kas, jei žmogus būtų turėjęs visus pinigus toje kortelėje ir neturėtų jų grynais?

Taigi, keliaudamas į užsienį, ypač egzotiškas šalis, vengiu atsiskaitinėti kredito kortele – tai yra nebent „atsarginis planas“ jei nebeliktų grynųjų, o ne atvirkščiai. Tiesa, Vakarų šalyse atsiskaityti mokėjimo kortelėmis patogu ir paprasta – tačiau kitur, nors ir įmanoma, prisirišimas prie mokėjimo kortelės yra tik bereikalingas kelionės apsisunkinimas. Jei jau norite remtis mokėjimo kortelėmis, geriausia turėkite jų bent kelias ir laikykite atskirai: bus vietų, kur be logiškų paaiškinimų vienos ar kitos neims, be to, gali kilti su konkrečia kortele bėdų (pvz. pamesite, “praris” bankomatas ir pan.). Nuvykęs į šalį ilgesniam laikui stengiuosi turėti “vietinės valiutos rezervą” kelioms dienoms: jį pradedu išnaudoti tik kelionei atėjus į pabaigą.

Šie bankomatai prarijo mūsų kortelę. Laimė, greta buvo bankas - kreipėmės ten, kortelę grąžino, bet nurašė pinigus. Teko ilgai ir nuobodžiai aiškintis.

Šie bankomatai prarijo mūsų kortelę. Laimė, greta buvo bankas – kreipėmės ten, kortelę grąžino, bet nurašė pinigus. Teko ilgai ir nuobodžiai aiškintis. Viskas baigėsi gerai.

Tiesa, yra vietų, kur mokėjimo (neretai ir kredito) kortelės faktiškai privalomos. Viena tokių – autonuoma. Nevakarų šalyse, kaip Ukrainoje ar Libane, dar būna, kad užstatą už automobilį paima grynais, tačiau Vakarų šalyse – tik kortele, išduota vairuotojo vardu. JAV mokėjimo kortelės dažnai privalomos net viešbučiuose (irgi užstatui). Todėl kredito kortelę kelionėje gerai turėti, net jei ja ir neplanuojate naudotis, ir turėti joje sąskaitoje pinigų / neišnaudotą kreditą. Be to, tai tarnaus ir kaip atsarginiai pinigai ištikus nenumatytam atvejui (ligai, dėl pavėlavimo į lėktuvą prisiėjus pirkti naujus bilietus ir pan.).

Be to, atsiskaitymas tiesiogiai kortele, palyginus su pinigų gryninimu bankomate, turi ir esminį privalumą: mažesni mokesčiai. Tiesa, jūsų vis tiek gali klausti, kurio banko kursu keisti valiutą – rinkitės tą, kuris apsimoka labiau, paprastai – jūsų „namų“ banko.

Beje, jei naudositės mokėjimo kortele kai kuriose šalyse – privalote apie tai iš anksto informuoti savo banką, kitaip jis, galvodamas, kad kortelės duomenis iš jūsų pavogė, pirkimus blokuos. Tarp tokių šalių – ne tik trečiasis pasaulis, bet ir, tarkime, JAV.

Straipsnio temos: , , , , , , , , , , , , , ,

  17 komentarai

 1. Smulkus pastebėjimas – straipsnio pradžioje kiek sumaišyta kredito ir debeto kortelė. Reikėtų pažymėti, kad gryninti pinigus iš kredito kortelės (ne debeto!) labai brangu.

  Dar norėčiau pridurti, kad bent jau mano kelionėse „Revolut“ tapo nepamainoma priemone. Tiesa, apskritai į tokius ir panašius paslaugų teikėjus žiūriu gana skeptiškai, didesnių sumų sąskaitoje nelaikau, tačiau patogesnės ir pigesnės galimybės išsigryninti užsienio valiutą praktiškai nėra. Juo labiau, kelionėse, kaip jau minėta, ypač aktualu paskirstyti turimas lėšas, todėl dar viena kortelė, nors ir papildomas daiktas, saugumo prideda.

  Taip pat vykstant į kai kurias nestabilios ekonomikos šalis (tarkime, Venesuelą) verta įsidėmėti, kad valiutos keitimas oficialiose keityklose gali atsieiti brangiau ne procentais, o kartais. Tokiose valstybėse klesti juodoji pinigų keitimo rinka – vietiniai yra suinteresuoti atsikratyti savo valiuta, tegu ir prastu kursu, nes kitų valiutų resursai, ypač skirti vietos gyventojams, labai riboti.

  • Dėkui už pastabą. Pataisiau “kredito kortelėje” į “mokėjimo kortelėje”.

   Dėl Revolut pilnai jums pritariu visais klausimais.

   Taip, tikrai yra šalių, kur egzistuoja “dvigubi valiutos keitimo kursai”, tiesa, jų labai mažaai ir situacija linkusi keistis. Viena, kur esu buvęs – Uzbekija, taip pat Argentina, bet, kai ten buvau, jau buvo leista valiutos kursui keistis laisvai ir todėl nors daug informacijos šaltinių dar kalbėjo apie dvigubą kursą, realybėje jis legaliose ir nelegaliose keityklose nebesiskyrė.

   Prirašiau dabar vieną sakinį ir apie galimus “neoficialius kursus” kai kuriose šalyse.

   • Uzbekistane irgi jau atristas valiutos keitimo kursas, tad juodojoje rinkoje keistis nebeapsimoka. Uztat, dabar tai klesti Libane

    • Dėkui. Girdėjau, kad Uzbekistane jau pasikeitė ir yra vienas kursas. Kaip taisyklė, “du kursai” atsiranda po valiutos nuvertėjimo (infliacijos), kai valdžia linkusi tą infliaciją slėpti, palieką oficialų valiutos kursą tokį, koks buvo (ir tuo oficialiu kursu privalo sekti oficialios keityklos), kai tuo tarpu realus kursas kitoks. Tai padeda ir paimti daugiau pinigų iš turistų, kurie apie šitą situaciją nežino.

     Tačiau situacija keičiasi, ilgainiui valdžios dažniausiai priverstos pripažinti naująjį “nuvertėjusios valiutos” kursą ir taip “dvigubas kursas” išnyksta. Taip pvz. buvo Argentinoje: kai keliavau 2019 m., dar buvo pilna “gatvės pinigų keitėjų”, bet pas juos keistis jau neapsimokėjo, nes, nors dar keli metai atgal, oficialus valiutos kursas buvo prastesnis už “gatvės kursą”, tuo metu, kai keliavau, jau ir oficialios keityklos keitė geru užsieniečiui kursu.

     Tas pats atsitiko ir Uzbekistane.

     Todėl keliaujant į šalis, kur valiutos nėra pagrindinės (ne euras ar JAV doleris) verta kelionės išvakarėse pasidomėti, kaip yra su keitimu, ar nėra “juodosios rinkos” ir remtis nauja informacija: jei nebuvo prieš 4 metus, nereiškia, kad nėra dabar; jei prieš 4 metus buvo, nereiškia, kad yra dabar.

 2. Liko nepaminėtas Revolut konkurentas estų įkurtas Transferwise – puikus produktas, pats naudoju antri metai kortelę.

  • Taip, Revolut tik pavyzdys, vienas geriausių pagal sąlygas.

   Tačiau panašių yra ir daugiau. Jei žinote daugiau tokių, būtų gerai, jei paminėtumėte komentaruose sąlygas.

   Revolut sąlyugos šiuo metu (2019 m.) – 200 eurų nemokamas išėmimas per mėnesį iš bankomato, taikomi oficialūs valiutų kursai (neipabloginti) ir 2% mokestis norint išsiimti daugiau pinigų.

   Dar yra N26 – jis panašiai kaip Revolut taiko oficialius kursus, bet neturi nemokamo pinigų išėmimo. Tačiau pinigų išėmimo iš bankomato mokestis mažesnis, nei Revolut (kurį Revolut taiko tą limitą viršijus). Šiuo metu 1,7%. Taigi, teoriškai, turint ir Revolut ir N26 korteles, apsimokėtų iki 200 eurų išsiimti Revolut, o paskui – N26. Aišku, sutaupymas būtų nelabai didelis.

   • Čia jau paminėta, kad kelionėse Revolutui reikia ieškoti bankomato be banko mokesčio, aš tik noriu patikslinti, kad pravarčiausia ieškoti iš anksto prieš kelionę internete (būna pvz. Revoluto forumuose), ir dar neblogai susižymėti žemėlapy keletą bankomatų prie savo nakvynės vietos ar interesų centro (pvz. senamiesčio). Tarkim, Brazilijoj mokesčio neima Bradesco (ačiū šio tinklalapio autoriui, sužinojau iš jo), o Izraelyje – Hapoalim.

 3. Laba diena, kaip su kelione Kolumbijoje? 🙂
  Vežtis dolerius ar eurus? Gal užteks mokėjimo kortelių ?
  Matau, kad Jūs ten buvote.:)
  Ačiū

  • Labas, Kolumbijoje – kaip ir visoje Lotynų Amerikoje – geriausiai “eina” doleriai, o eurų kursas prastas; ne visur, kur keičia dolerius, eurus apskritai keičia. Mokėjimo korteles priima gana daug kur, bet visgi visada verta turėti grynų, nes nežinai, kur prireiks – turguose, pigiuose restoranuose, pas gatvės prekeivius, o kitą kartą gali nepriimti ir vietoje kur, atrodo, turėtų priimti. Ne visuose bankomatuose išduoda grynų su užsienine kortele, pavyko iš kelinto karto.

 4. Sveiki. Pratęsiant kalbą apie Revolut kortelę… Gal žinot, vykstant į JK , kurie bankomatai netaiko pinigų išgryninimo mokesčio?

  • Kaip rodo patirtis, į šį klausimą sunku atsakyti, kadangi asmeninė patirtis mažai reikšminga, nes:
   -Situacija keičiasi (kas netaikė mokesčio prieš 1-2 m. gali taikyti ir atvirkščiai).
   -Gali priklausyti ir nuo to, kokią kortelę turite (būna, kad su viena Lietuvos kortele netaiko mokesčio, kitos išvis nepriima) – pvz. Visa, Mastercard ir pan.; tas pats Revolut perėjo nuo vienų pas kitus, tai skirtingu metu išduotos Revolut kortelės skirtingos.
   -Būna net taip, kad viename to banko bankomate imamas mokestis, kitame ne.

   Bet šiame žemėlapyje surašyti bankomatai ir rašo, kurie nemokami – mėginkite naudotis juo: https://www.link.co.uk/consumers/locator/ (kartais būna, kad pvz. kažkuris bankomatas, kuris nemokamas, išvis nepriims kortelės ar pan., tai 100% negarantuoju, kad viskas veiks – bet jei vienas neveiks, eikite prie kito, pažymėto žemėlapyje kaip nemokamas, manau greitai rasite, ko reikia, daug bankomatų JK nemokami).

 5. O kaip dėl Revolut, Turkijoje? Ką geriau naudoti?
  Ar Revolut Debit kortelę (planas Standartinis, nemokamas), ar Swedbank Credit Gold kortelę?
  Ir kaip dėl pinigų išgryninimo? Kokie bankomatai Turkijoje išgrynins nemokamai iš Revolut kortelės, ar išgrynins?

  • Revolut bus pigiau iki limito. Bankomatus reikia bandyti – yra nemokamų, bet yra ir mokamų. Mokamuose prieš nusiimant parašo “Kainuos sumą X”. Jeigu taip parašo, galite pereiti prie kito bankomato. Kartą radę nemokamą, jį įsidėmėkite (jei visada būsite tam pačiam mieste) ar įsidėmėkite jo banką (bet kartais būna, kad skirtingi to paties banko bankomatai skirtingai (ne)apmokestinami).

 6. Ar apsimoka į Turkiją imti Lietuvoje iškeistas Lyras, ar geriau jas keistis ten, iš Eurų? Ačiū už atsakymus.

  • Beveik visada labiau apsimoka keistis vietoje (ne oro uoste). Bet, priklausomai nuo aplinkybių, kažkiek vietos valiutos gali būti gerai turėti “dėl viso pikto” (kita vertus, jei skrendate su kelionių organizatoriumi, jus nuveš į viešbutį, tai mažiau aktualu).

 7. Sveiki,gyvenu Kanadoje ir planuoju vykti i LT(Revolut kortele tik Europoje ir JAV,Kanadoje nera galimybes isigyti) kur patartumet iissikeisti can dolerius I eurus(grynus)?Aciu.

  • Vieno atsakymo nėra, nes kursai varijuoja. Palyginkite kursus būtent tuo metu – įvairios Lietuvos keityklose (įveskite “valiutos keitimas” į Google, iššoks keli variantai, tik turėkite omeny, kad kai kurios keityklos dar ima komisinius, pvz. 2 eurus), taip pat Kanados keityklose.

   Jei gausite gerus kursus į/iš JAV dolerių, kartais gali apsimokėti keisti į JAV dolerius, iš jų į eurus (bet kadangi Kanados doleris pats gana reikšminga valiuta, taip nebūtinai apsimokės).

   Taip pat, kiek žinau, Kanadoje gali būti ir vietinių kortelių, kuriomis galite atsiskaityti ir nusiimti pinigus bankomatuose nemokamai (bent JAV tikrai tokių yra). Pasidomėkite bankuose.

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *