Išskleisti meniu
Ką sužinoti apie šalį, į kurią keliaujate?

Ką sužinoti apie šalį, į kurią keliaujate?

| 0 komentarų

Kad kelionė būtų sklandi ir įdomi, apie šalis, į kurias keliausiu nepriklausomai, daug ką stengiuosi sužinoti iš anksto. Kai ką sužinoti tiesiog būtina, kitką – rekomenduotina, jei turite laiko.

Sąrašas dalykų, kuriuos reikėtų iki kelionės sužinoti apie šalis, į kurias vyksite:

Būtini dalykai: be šito gali žlugti kelionė

*Ar į tą šalį reikia vizų. Jei taip – kiek kainuos ir kaip pasidaryti. Prieš kiek laiko pradėti rūpintis.
*Dažnai girdžiu klausimą “Ar į tą šalį reikia paso?”. Siūlyčiau jį tiesiog visada turėti su savimi, net jei ir nebūtina įvažiavimui į šalį, nes yra daug situacijų, kur jis gali praversti.

Kad keliauti būtų paprasčiau

*Kokia ten valiuta? Koks jos kursas? Ar ją geriau pirkti Lietuvoje, ar vietoje? Jei vietoje, iš kokios valiutos (eurų, dolerių ar kt. geriau keistis)?
*Koks ten oras? Kelionės išvakarėse galie matyti gana tikslią prognozę, tačiau dar anksčiau galite pažiūrėti koks *vidutinis klimatas* tokiu metu toje šalyje – maža tikimybė, kad jis smarkiai skirsis nuo tokio. Pagal orą derinkite aprangą.
*Kokiomis kalbomis ten kalbama, kokios populiarios užsienio kalbos? Verta pramokti svarbiausius žodžius, frazes vietine kalba, ypač jei tose šalyse mažai kalbama tomis kalbomis, kurias jūs mokate, arba bent turėti užrašytas, tarkime, telefone.
*Kokios ten dažnos apgavystės, “išdūrimo” būdai?
*Ar geriausia (pigiausia) užsisakinėti viešbučius iš anksto, ar vietoje? Jei iš anksto – užsisakykite.
*Kokios ten rozetės? Jei turite ir reikia, paimkite adapterį.
*Gal kelionės metu bus kokios šventės? Jei taip, gali būti įdomu jas pažiūrėti, tačiau minusas, kad tom dienom gali trūkti viešbučių ir reiks užsakyti iš karto.

Kad kelionė būtų įdomi ir išnaudotumėte laiką

*Kokios įdomiausios šalies vietos? Rekomenduoju pradėti žiūrėti nuo visokių “Top 10” sąrašų, vėliau turint “karkasą” paskaityti kelionių vadovų knygas ar e-knygas, arba išsamius interneto puslapius apie tas šalis. Susidarykite sąrašą norimų aplankyti vietų – kiek didesnį, nei realiai aplankysite, nes, galbūt, į kai kurias nuvažiuoti bus per brangu ar per sudėtinga.
*Kaip nuvykti į tas įdomiausias vietas? Rekomenduoju patikrinti autobusų, traukinių, lėktuvų grafikus ir kainas, autonuomos kainas. Parsisiųsti šalies žemėlapius į telefoną.
*Bendra informacija apie šalį: miestų dydžiai, turtingumas, istorija ir pan. Kelionės metu, tikėtina, iškils tokie klausimai.

Kur sužinoti šiuos dalykus?

Didelę dalį šių dalykų galite sužinoti iš šio AŽ kelionių straipsnio su aktualiais žemėlapiais.

Daugelį dalykų galite sužinoti iš kelionių vadovų knygų. Jų privalumas – galite skaityti lėktuve, kelionės metu. Šiais laikais galima gauti ir elektorininių knygų į savo telefoną ar planšetę.

Taip pat šios informacijos galima specialiai ieškoti internete, forumuose, tačiau jei kelionės organizavimui nenorite skirti tiek laiko, tai nėra būtina. Pirmąsias savo keliones susiorganizuodavau vien pagal kelionių vadovų knygas, kurias perskaitydavau lėktuve, o iš anksto pasirūpindavau tik tuo, kuo privaloma pasirūpinti iš anksto (pvz. viza).

Jei kelionė bus į kelias šalis, pasidomėkite jomis visomis (net jei kažkurioje nusileistumėte tik vienai ar porai dienų): ypač apie vizas, orą, valiutą.

Straipsnio temos:

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *