Į šį straipsnį sudėjau visas interneto svetaines, kurias naudoju savo kelionėms. Nuo kelionių planavimo ir informacijos paieškos iki bilietų įsigijimo iki nuotraukų tvarkymo ar rūšiavimo. Kur svetainės sudėtingesnės, padariau video, kaip jomis naudotis, kokie jų pliusai ir minusai (su nuorodom).
Naudojate daugiau svetainių ar kitokias? Rašykite į komentarus, tegul čia bus didžiausias “kelioninių” svetainių katalogas!
Straipsnio turinys
Skrydžių bilietų pirkimas
1.Skyscanner.com – pagrindinė svetainė pirkti skrydžiams kai daugmaž žinau iš kur į kur reikia skristi.
2.Azair.com – pagrindinė svetainė „netikriems jungimams“ rasti ar idėjoms skirsti su sustojimu pakeliui už pigiau. Mano video apie Azair – čia.
3.Google Flights (google.com/travel/flights) – pagrindinė svetainė idėjoms, kur galima nuskristi už prieinamą kainą iš tam tikros vietos, arba per kur pigiausia atskristi į tam tikrą vietą. Mano video apie Google Flights – čia.
4.Avialinijų ir kartais tarpininkų svetainės – kai jau tiksliai randu, ko reikia – nusiperku patį bilietą ten, kur labiausiai apsimoka.
5.Flightradar24.com – čia bilietų nenusipirksi, bet pamatysi, kokie apskritai yra reisai (padeda ten, kur avialinijos neprekiauja internetu ir pan., bet daugeliui žmonių tai neaktualu, nes į tokias vietas nekeliauja).
6.Seatguru.com – nors tinklapis labiau reklamuojasi kaip vieta sužinoti kur yra konkreti kiekvienų avialinijų kiekvieno lėktuvo vieta (prie lango? Su daugiau vietos kojoms?), man aktualesnė yra informacija, kurios avialinijos kiek bagažo duoda nemokamai (kai viskas pateikiama viena forma, paprasta lyginti).
Taip pat žr. mano AŽ kelionių patarimų video, kur lyginu skirtingus būdus pirkti skrydžius.
Skaitykite plačiau čia: Kaip ir kur pirkti lėktuvo bilietus.
Nakvynių užsakymas
1.Booking.com – pagrindinė svetainė viešbučių paieškai (kai reikia tiesiog pernakvoti), bet dabar ten yra ir butai, tad veikia ir kaip alternatyva Airbnb.
2.Airbnb.com – pagrindinė svetainė nuomojamų butų paieškai (kai reikia didesnių patalpų, su daugiau kėdžių, darbui nuotoliu, ilgesniam apsistojimui, arba tiesiog Booking.com nėra gerų pasiūlymų). Mano video apie Airbnb – čia.
3.Google Hotels – kai reikia rasti viešbutį pakeliui pagal žemėlapį (bet kartais tam praverčia ir Booking.com) arba kai Airbnb ir Booking.com viešbučių nėra ir reikia sužinoti, kokios dar svetainės populiarios toje šalyje (Google Hotels, tikėtina, bus nuorodos į tokias svetaines). Taip pat yra viešbučių, kuriuos vienintelis būdas užsakyti – sužinojus jų telefoną ar el. pašto adresą per Google Hotels, arba nuėjus ten gyvai; Google yra vienintelė sistema, kur jie matosi išvis. Mano video apie Google Hotels – čia.
Kai kuriose šalyse yra specifinių tik ten galingų svetainių, kur yra viešbučių, kurių nėra kitur – išsiaiškinu ir naudoju jas.
Skaitykite plačiau apie nakvynes užsienyje čia: Nakvynė užsienyje – kaip, kada ir kur apsistoti.
Autonuomos užsakymas
1.Skyscanner.com – pagrindinei paieškai, o paskui jau perku iš tarpininkų bei kompanijų, kurios ten nurodomos, prieš tai patikrinęs jų patikimumą. Mano video apie Skyscanner panaudojimą autonuomos užsakymui – čia.
Deja, kartais neturistinėse šalyse Skyscanner nieko neranda, kaip ir kiti varikliukai, bet autonuoma ten yra. Tada tenka pereiti prie senos geros Google paieškos.
Yra tekę naudotis Turo.com, kur tarsi “autonuomos Airbnb”, bet ten gerų pasiūlymų būna retai, priešingai nei Airbnb, ten labiau visokios išskirtinės mašinos.
Skaitykite plačiau čia: Autonuoma užsienyje – viskas, ką reikia žinoti.
Ekskursijų bei pramogų užsakymas
1.Guruwalk.com – nemokamos ekskursijos (free tours) po miestus – didžiausia duomenų bazė; lankydamasis mieste ilgiau visada patikrinu, ar ten nėra gerų nemokamų ekskursijų, būna puiki įžanga į miestą. Mano video apie GuruWalk – čia.
2.Klook.com – nebrangios ekskursijos ir kitos patirtys. Tačiau yra tik dalyje pasaulio miestų, daugiausiai Azijoje – jei yra, dažniausiai naudoju Klook, bet jei nėra, pereinu prie įvardytų žemiau.
3.Viator.com – ekskursijų ir patirčių užsakymui, kai neįmanoma per Guruwalk ar Klook (dažnai būna brangoka). Mano video apie Viator – čia.
4.Getyourguide.com – Viator analogas, patikrinu ir čia.
5.Eventbrite.com – Kartais būna visokie bilietai.
Kai kurių nemokamų ekskursijų nėra “Guruwalk”. Padeda Google paieška “XXX free tour”.
Skaitykite plačiau apie gidus ir ekskursijas čia: Gidai ir ekskursijos kelionėse – viskas, ką žinoti.
Ryšio ir interneto įsigijimas
Keliaudamas trumpam naudoju eSIM, bet keliaujant ilgiau (ar į kai kurias šalis) dažniausiai apsimoka fizinė SIM.
1.Esimdb.com – eSIM toje šalyje palyginimas
2.Prepaid-data-sim-card.fandom.com – SIM kortelių ir išankstinio mokėjimo planų šalyje palyginimas. Kartais informacija pasenusi (dažnai realybėj kiek pigiau ir daugiau už tai gauni), bet gera vieta pamatyti, kokie yra tinklai, kokios maždaug sąlygos.
Skaitykite plačiau čia: Internetas ir ryšys kelionėse “už centus”. Kaip?.
Ypatingų kelionių užsakymas (safariai, kruizai)
Negaliu pasakyti, kad šias svetaines naudoju reguliariai, nes taip keliauju retai – tačiau yra tekę jomis naudotis ir, jei rinkčiausi būtent tokio pobūdžio kelionę, vėl ieškočiau tenai:
1.Safaribookings.com – didžiausias safarių (daugiadienių gyvūnų stebėjimo ekskursijų) pasirinkimas. Mano video apie Safaribookings – čia.
2.Cruisedirect.com – didžiausias informacijos apie kruizinius laivus ir kruizų užsakymų lobynas.
Yra specializuotų svetainių ir jachtų nuomai, bei kitoms kelionėms – bet taip dar nesu keliavęs.
Reputacijos tikrinimas
Renkantis viešbutį ar (ypač) autonuomą kai kuriose šalyse verta patikrinti reputaciją, nes pasitaiko arba grynų apgavysčių, arba tiesiog kokybė neatitinka pažadų. Įvertinimus žiūriu:
1.Google Maps – pagal vietą žemėlapyje paprasta rasti.
2.Trustpilot.com – būna žmonių komentarai apie kiekvieną vietą.
3.Tiesiog Google paieška – padeda rasti neigiamiausius atsiliepimus, ypač, jei ten apgavikai, nes kai kurie apgavikai sugeba “mėtyti pėdas” keisdami pavadinimus ir pan.
Aišku, jei klažką užsakinėji per platformą, padeda komentarai, esantys toje platformoje (pvz. Booking.com viešbučiams), bet kartais jų per mažai.
Skaitykite plačiau kaip išvengti apgavysčių kelionėse čia: Apgavystės kelionėse – kokios jos ir kaip išvengti.
Informacija apie dabartinę situaciją šalyje (orai, kainos, saugumas, naujienos ir kt.)
1.Windy.com – išmaniausias būdas pamatyti dabartinius ir būsimus orus – ir ne tik orus, bet viską, kas susiję su klimatu. Lietus, debesys, bangavimas, vandens temperatūra ir t.t. Mano video apie Windy – čia.
2.Flightradar24.com – dabartinė situacija oro uostuose – numatyti skrydžiai, vėlavimai, kur dabar lėktuvas, kuriuo skrisi ir t.t. Patikrinu skrydžio dieną, ten dažnai viskas atsispindi daug anksčiau ir tiksliau, nei praneša oficialiai. Mano video apie Flightradar24 – čia.
3.Numbeo.com – geriausia vieta sužinoti vietiniam kainų lygiui – kas kiek kainuoja, kaip skiriasi nuo Lietuvos, nuo kitų šalių, kurias žinai, kas brangiau, kas pigiau. Taip pat Numbeo yra ir šalių saugumo palyginimas. Mano video apie Numbeo – čia.
4.Globalpetrolprices.com – geriausias šaltinis benzino ir dyzelio kainoms visame pasaulyje (šiam konkrečiam klausimui patikimiau nei Numbeo) – aktualu keliaujant automobiliu.
5.Taxiautofare.com – taksi kainų įvairiuose miestuose lentelės – padeda išvengti apgavysčių, suprasti, kada apgaudinėja. Tačiau jei mieste yra Uber ar koks atitikmuo (sužinokite!), net jei nesinaudosi juo, reikia tiesiog patikrinti kainą ten ir parodyti taksistui – dažnai iš karto nuleidžia iki tos kainos. Bet kur nėra “Uber” ar jo konkurentų, vienintelis kelias – Taxiautofare.
6.Newsnow.com – turi skyrių apie kiekvieną šalį, miestą, kur automatiškai surenka angliškas tos šalies žinias (renka žinias be išankstinių nuostatų, iš visokių kanalų). Padeda kai iškyla kažkokių klausimų pvz. dėl situacijos kariniuose konfliktuose arba kai tiesiog norisi sužinoti, kokiu ritmu gyvena ta šalis.
Vizos ir biurokratija
Kadangi čia padarius ką netinkamai gali žlugti visa kelionė, čia ne tiesiog patikrinu vienoje svetainėje, bet peržiūriu daugiau skirtingų, nes jei klaidos tikimybė ir nedidelė, jos kaina – didelė. O klaidų tikrai esu radęs kiekviename iš šių šaltinių.
1.URM informacija keliautojams – problema, kad matosi ne visi atvejai, kai kita šalis panaikina vizas vienašališkai.
2.Vikipedijos straipsnis apie tai, kur galima keliauti su Lietuvos pasu – atnaujinamas stebėtinai gerai, bet, visgi, Vikipedija.
3.Pačios atitinkamos šalies URM puslapiai – “autoritetingiausias” šaltinis, bet ne visada laiku atnaujinamas ir paprastai randamas ar išvis egzistuojantis.
4.Joinsherpa.com tinklapis, įvedus savo pilietybę, iš kur bei į kur keliauji, parodantis vizų reikalavimus.
Atradęs, kad reikia vizos, jau einu oficialiu keliu, pvz. per oficialius tos šalies e-vizos portalus (dažnai būna daug tarpininkų, kurie siūlosi padaryti kažką už tave, bet paprastai tiesiog susimoki daugiau už prastesnę paslaugą, ypač, kai yra e-viza).
Jeigu kažkur “galai nesueina” (pagal vieną šaltinį yra vienaip, pagal kitą – kitaip) – reikia labai atidžiai aiškintis, kodėl taip yra ir kas teisus. Kartais skambinu į tos šalies ambasadą, konsulatą, užsienio reikalų ministeriją ir pan., nes tik jie gali autoritetingai atsakyti.
Informacija apie lankytinas vietas bei kultūrą
Daug pradinių idėjų susirenku iš Lonely Planet ir panašių knygų, o toliau jau domiuosi paskiromis vietomis. Taip pat iš filmų.
1.Augustinas.net – gal pasirodys keista, kad skaitau savo tinklapį ruošdamasis kelionei – tačiau tai padeda, kai į tą pačią šalį, regioną grįžtu po, tarkim, 5 metų, kai ką jau būnu pamiršęs. Mano video apie Augustinas.net kelionių vadovus – čia, o apie įspūdingiausių vietų rinkinius – čia.
2.Gabaleliailietuvos.lt – lietuviškos vietos. Čia irgi mano svetainė, tai panašiai, kaip Augustinas.net, tik Gabalėlius Lietuvos pildau nebūtinai ten buvęs. Į juos susirašau, kur kokia lietuviško paveldo vieta ir, kai ten keliauju, pažiūriu, ką susirašęs, kad aplankyčiau, nufotografuočiau, papildyčiau.
3.CIA World Factbook (cia.gov/the-world-factbook/) – daug esminės informacijos apie kiekvieną šalį, jos geografiją, populiaciją, kultūrą, ekonomiką. Glaustai, aiškiai ir viena forma.
4.Vikipedija – ypač padeda žinioms apie klimatą, kurios ten susistemintos ir apie kiekvieną miestą angliškoje Vikipedijoje pateikiamos vienodai; gali matyti, koks maždaug bus oras atitinkamą mėnesį.
5.Historyworld.net – visų šalių istorijos trumpai ir aiškiai: visi esminiai dalykai, kurių reikia susivokti kas ir kaip, bet pakankamai trumpai, kad perskaitytum vienu prisėdimu.
6.Atlasobscura.com – “netipinės” lankytinos vietos.
7.Theculturetrip.com – straipsniai apie įdomiausias kultūrines vietas.
8.Google paieška duoda įdomių rezultatų.
Skaitykite plačiau čia: Kaip susiplanuoti nepriklausomą kelionę?
Kalbos ir vertimas
1.Google Translate – vertimai (tinklapių, tekstų nuotraukose ir kito).
2.DeepL.com – geresnė kokybė, bet mažiau kalbų.
3.Omniglot.com – pasaulio šalių raidynai ir kaip skaityti kiekvienos kalbos tekstus (kad tinkamai perskaityčiau vietovardžius ir pan.).
4.Wikibooks.org – įvairių kalbų pradmenų pamokos.
Taip pat būna specifinių svetainių įvairioms kalboms, sukurtų jomis kalbančių su kokybiška informacija – stengiuosi jas rasti ir naudotis kalbos pramokimui.
Skaitykite plačiau čia: Kaip keliauti nemokant kalbos.
Filmai apie šalį, knygos, muzika
1.Youtube.com – paieškau eilėje patikimų kanalų ar nėra video apie tą šalį.
2.Vimeo.com – kartais ten būna ko nėra Youtube.
3.Google video paieška – randa dar daugiau nemokamai įkeltų video.
4.IMDB.com – filmų apie tą šalį ar tos šalies įvertinimai – padeda išsirinkti, ką žiūrėti.
5.JustWatch.com – parodo, kuriose legalios platformose galima pažiūrėti tą ar kitą filmą (Netflix ir pan.) – paprastai tokios platformos būna prieinamos kokiuose AirBnB pakeliui.
6.Watch32 – galima pasirinkti, kad rodytų atitinkamos šalies filmus.
7.Idope – padeda rasti tai, ko kitaip nerasi (senus, pamirštus filmus, kuriais niekur neprekiaujama, knygas). Tiesa, čia vyrauja piratiniai dalykai (nors ir ne vien) – deja, visokiuose Netflixuose smarkiai vyrauja dabartinė produkcija ir kitaip daug ko rasti neįmanoma.
8.Libgen – tas pats su knygomis ir knygų skanais.
Žemėlapiai / GPS
1.Google Maps – pagrindinė žemėlapių platforma maršrutų planavimui, sekimui.
2.OpenStreetMap.org – kai kuriose šalyse ir miestuose yra daugiau informacijos, nei Google Maps, ar ji kitokia (nes OpenStreetMap kuria patys žmonės). Jei kažko nėra Google Maps, tikrinu čia. Be to, su OpenStreetMap paprasčiau, jei reikia parsisiųsti ir naudoti kur nėra interneto.
Dar pora žymių alternatyvų – Apple Maps ir Bing Maps, bet jie retai pasiūlo ką nors, ko neturi bent vienas pirmų dviejų. Kai kuriose šalyse gali veikti vietinės alternatyvos, būti geresnės už tarptautines.
Viešasis transportas
1.Daugelyje šalių Google Maps padeda ir su viešuoju transportu, bet daugybėje vietų yra alternatyvios, tikslesnės, vietinės svetainės viešojo transporto maršrutams ir grafikams (verta jas sužinoti).
2.OpenRailwayMap.org parodo visus pasaulio geležinkelius ir kuriuose yra keleiviniai maršrutai – padeda planuotis keliones traukiniais.
Skaitykite plačiau čia: “Kelionės viešuoju transportu – viskas, ką reikia žinoti” bei “Kelionės traukiniais – viskas, ką reikia žinoti“.
Pažintys su vietiniais
1.Meetup.com – kur daug visokių dažniausiai nemokamų susitikimų, nuo stalo žaidimų iki žygių kartu iki kvizų ar dar ko.
Tačiau susipažinti galima ir tiesiog renginiuose, ekskursijose ir kitur, ką įsigyji kitais kanalais.
Skaitykite plačiau čia: Kaip užmegzti pažintis kelionėse?.
Vietų nuotraukos
1.Google Street View – pažiūrėjimui, kaip atrodo ta vieta, pvz. viešbutis – tiek dėl to, kaip rasti, tiek kaip atrodo rajonas. Taip pat kelių kokybei ir kt.
2.Mapillary.com – pagrindinis Google Stret View konkurentas; kartais būna nuotraukos vietų, kurių nėra Google Street View.
Kelionių fiksavimas
Po kiekvienos kelionės turiu “ritualą” susižymėti tam tikrose svetainėse, kas nuveikta, įkelti nuotraukas, išrūšiuoti medžiagą ir pan.:
1.Google Photos – sukeliu nuotraukų kopijas, jas rūšiuoja.
2.Google My Maps – pasižymiu buvusių kelionių maršrutus. Mano video apie Google My Maps bei kaip vėliau panaudoju tuos žemėlapius bendro kelionių žemėlapio sudarymui – čia.
2.My.flightradar24.com – pasižymiu nuskristus skrydžius – paskaičiuoja jų statistiką ir kita.
3.Nomadmania.com – pasižymiu aplankytus pasaulio regionus.
4.Google Sheets – susirašau naujų pažįstamų ir draugų kontaktus. Taip pat juos pakviečiu draugauti socialiniuose tinkluose, kaip Facebook ar Instagram.
Skaitykite plačiau čia: Kaip užfiksuoti keliones? (nuotraukos, video, dienoraščiai ir t.t.).
Kur rasti mano kelionių rezultatus
Čia dalinuosi savo kelionių rezultatais (pagal tai galite planuoti savo keliones):
1.Augustinas.net (šis tinklapis) – parašau kelionių vadovą po kiekvieną šalį, miestą, regioną; įspūdingiausias vietas sudedu į kategorijas į atskirus straipsnius
2.“AŽ kelionės” Youtube kanalas – videodienoraščiai iš unikaliausių kelionių, tinklalaidės “AŽ Automobiliu per pasaulį”, įspūdingiausios gyvenimo patirtys ir kita video formatu
3.“AŽ kelionės” Facebook– visi naujausi straipsniai ir video, o taip pat papildomai – nuotraukų katalogai ir įspųdžiai iš įdomiausių lankytų pastaruoju metu vietų
4.Instagram @augustinasaiste – mano ir žmonos bendras Instagram, kur labiau nauji įspūdžiai (kur dabar esame, ką veikiame). Viskas anglų kalba, taip palaikome ryšį su kekliautojais, su kuriais susiipažįstame.
5.“Gabalėliai Lietuvos” ennciklopedija – aprašau visas lietuviškas vietas pasaulyje.
6.Gabalėliai Lietuvos. Istorijos – dienoraščiai iš ekspedicijų lietuviško paveldo keliais.
7.“Gabalėliai Lietuvos” Youtube – kuriu filmus apie lietuviškas vietas pasaulyje, filmuoju interviu su tą paveldą kuriančiais ir prižiūrinčiais žmonėmis
8.“Gabalėliai Lietuvos” Facebook – dar daugiau nuotraukų ir informacijos apie lietuvišką pasaulio didybę.
9.“True Lithuania” Youtube – tas pats, kas Gabalėliai Lietuvos Youtube, tik anglų kalba
Programos, kurias naudoju
Taip pat perskaitykite straipsnį apie programas, kurias naudoju – nes ne viskas pasiekiama svetainėse.
8 komentarai
Booking.com irgi duoda autonuomos pasiūlymus. Kruizų galima rasti seascanner.com
Dėkui! Taip, autonuomos pasiūlymams daug galimų šaltinių – Skyscanner pasirodė vienas iš geriausių, ar Booking.com atrodo geresni pasiūlymai / patogiau naudotis?
Seascanner nežinojau ir dar nesu bandęs, pabandysiu kai reiks kruizo, dėkui.
Negaliu pasakyti, ar booking autonuomos pasiūlymai geresni, nes labai retai naudojuosi. Vieną iš nedaugelio kartų esu pasinaudojusi, buvo viskas gerai ir nebrangu.
Dėl seascanner, tai esu per ten užsakinėjus kruizą (kai išstudijavau Jūsų straipsnį apie kruizus, maniau, kad ir svetainę iš Jūsų sužinojau 😀 bet jei ne, tai ne, iš kažkur kitur tuomet.
Čia trūksta Kiwi.com, kuris man asmeniškai yra patogesnis už Azair ir turi beveik visas reisines pasaulio oro linijas.
Azair buvau priverstas naudotis pora mėnesių kai Kiwi buvo susipykę su Ryanair, labai apsidžiaugiau, kai to nebereikėjo daryti.
Kiwi.com naudodavausi, bet labiausiai tam, kam vėliau pradėjau naudoti Google Flights – tai yra, “explore” funkcijai, kur parodo už kokias maždaug kainas iš to miesto kur galima nuskristi. Tai padeda pvz. sugalvoti, iš kur skristi į miestą X, ar kur skristi iš miesto X, kai kelionė susideda iš keleto fragmentų (tarkime, būsi JAE, Bankoke, San Paule ar dar kur ir nori pažiūrėti, į kokią atokią nuo Lietuvos šalį ar miestą patogu suskraidyti iš tenai). Bet “Google Flights” tą daro geriau ir turi dar papildomų funkcijų.
Tuo tarpu tiesiog “durstantis” netikrus jungimus Azair turi gerokai daugiau funkcijų, nes gali pasirinkti, kiek tau dienų tinka būti tarp skrydžių, kiek persėdimų ir pan., rinktis iš daugybės persėdimo oro uostų patogiau (kad aplankytum miestą pakeliui, kurį nori pamatyti).
Kiek suprantu, tu labiau netikrus jungimus naudoji kad “nuskristi kuo greičiau”, bet aš to vengiu, nes didelė tikimybė prarasti antrą skrydį pavėlavus pirmam (tai jei “kuo greičiau” paprastai renkuosi “Skyscanner” – kuris, beje, duoda nuorodas ir į tą patį “Kiwi”, taigi, pasirinkęs per Skyscanner, gali pirkti ir iš Kiwi, tad atskirai ieškoti Kiwi dar mažiau prasmės). Be to, išnaudoju galimybę aplankyti papildomą miestą (ar kažkokį miestą kur dar kažkokios vietos nelankęs ir noriu aplankyti) – taigi, man dažniausiai aktualūs persėdimai su pvz. 2 dienom tarpe, ką gerai siūlo Azair.
Ar Kiwi siūlo tokias funkcijas dabar?
Su Kiwi reikia turėti omeny, kad, jeigu niekas nepasikeitė, jie prideda į kainą savo draudimą (kuris gali būti aktualus, bet gali padidinti kainą iki tokios, kad pigiau oficialus jungimas, arba neverta terliotis). Azair tuo tarpu duoda nuorodas tiesiai į avialinijas ir perki iš jų už realias kainas – tas man labiau patinka. Skyscanner, savo ruožtu, meta alternatyvius pasiūlymus iš įvairių tarpininkų (ir Kiwi, ir ne tik), ir tiesiogiai iš avialinijų.
Kiwi paprastai naudoju ne explorinimui, o susirasti, kaip pigiausiai nuskristi ten, kur noriu. Kiwi naudoju tik paieškai, tada susiradęs reisus, kuriais skrisčiau, einu į Skyscanner rasti pigiausią tų reisų pardavėją.
Azair turi labai nepatogią sąsają, ir iš esmės turi tik biudžetines Europos oro linijas. Legacy oro linijų ar kažko egzotiškesnio ten tiesiog nėra. Taip, Kiwi pačių paieškos funkcijų turi gal ir mažiau, bet man jų pakanka.
Aš turiu kreditinės kortelės kelionių draudimą, jis padengia ilgesnius nei 2 h savarankiškus persėdimus, ir apie kelionės sutrikimus per daug negalvoju.
Kiwi turi ir multicity funkciją, atitinkančią dalį to kito Azair funkcionalumo, bet asmeniškai jos nenaudoju, kai turiu kelis kelionės variantus, pasidurstau juos rankiniu būdu 🙂
Bet kodėl tokiu atveju nenaudoji tiesiog Skyscanner nuo pat pradžių? Nes Skyscanner rodo ir Kiwi pasiūlymus. Ar naudoji kažkokias papildomas Kiwi funkcijas, kurių Skyscanner neturėtum – jei taip, kokias?
Kiwi daug lankstesnė dienų/mėnesių/savaičių/etc paieška.