Išskleisti meniu
PVČ artėjant. 2012 m. Panevėžio čempiono A. Zimaičio interviu

PVČ artėjant. 2012 m. Panevėžio čempiono A. Zimaičio interviu

| 0 komentarų

Lietuva – ne vien Vilnius. Pasaulio viktorinos čempionatas jau trečius metus vyks ir kituose miestuose. Nuo 2011 m. jis organizuojamas ir Panevėžyje, prekybos ir pramogų centre “Babilonas”. Jūsų dėmesiui – interviu su 2012 m. Panevėžio čempionu 28 m. amžiaus teisininku Andriumi Zimaičiu.

Ko tikėjaisi iš Pasaulio viktorinos čempionato? Ar pateisino lūkesčius?

A. Zimaitis: Buvo smalsu palyginti savo turimų žinių apimtį Lietuvos ir pasaulio lygiu. Kadangi planuoju dalyvauti ir šiemet, lūkesčiai, matyt, buvo pateisinti.

Ar buvo įdomu dalyvauti?

A. Zimaitis: Man iš esmės įdomios visos viktorinos – žaidžiau lietuviškame „Kas? Kur? Kada?“ TV žaidime, dalyvauju Roberto Petrausko protų kovose, teminėse (futbolo, krepšinio, roko) viktorinose, todėl išmėginti jėgas PVČ buvo daugiau nei įdomu.

Ar tikėjaisi tokio rezultato (1 vieta Panevėžyje, 25 vieta Lietuvoje)?

A. Zimaitis: Kai savo malonumui sprendžiau ankstesnių metų užduotis, pastebėjau, jog surinktų taškų pergalei Panevėžyje būtų užtekę, todėl turėjau viltį laimėti. Visgi dar sykį pasitvirtino taisyklė, jog sėdint namie viskas atrodo žymiai paprasčiau – žaidimo metu surinktas taškų skaičius buvo ženkliai mažesnis, nei tikėjausi prieš žaidimą. Taigi, nors laimėjimas Panevėžyje džiugina, visgi surinktų taškų skaičiumi patenkintas nesu ir 25 vietą Lietuvoje vertinu vidutiniškai.

Kas Pasaulio viktorinos čempionate patiko labiausiai?

A. Zimaitis: Visų pirma tai, kad renginys nėra lokalinis – smagu suvokti, kad dalyvauji pasaulio čempionate. Kitas svarbus aspektas susijęs su PVČ Lietuvos turnyru – pastebiu, kad jis metai iš metų auga. Yra smagu dalyvauti ne išsikvepiančiame, o atvirkščiai – stipriai besiplečiančiame projekte. Analizuojant patį turnyrą, patiko tai, kad dalis klausimų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti absoliučiai neatsakomi, yra daugiau, nei paprasti – tereikia pasitelkti ne tik faktines žinias, bet ir logiką. Pavyzdžiui, 2012 metų čempionate buvo toks klausimas: kuo vardu buvo Mauritanijos karalius, kurį ant savo žemėlapių rinkinio viršelio nupiešė Gerardas Merkatorius? Atrodytų, kad tai yra neišmąstomas klausimas, į kurį atsakymą žinai, arba nežinai. Visgi išgirdus atsakymą, kad šis karalius yra vardu Atlasas, viskas pasirodo daug paprasčiau. Ir tokių pavyzdžių turnyre buvo ne vienas.

Kas Pasaulio viktorinos čempionate buvo sunkiausia?

A. Zimaitis: Kadangi klausimų paketas buvo suformuotas siekiant užtikrinti, jog nė viena šalis ar regionas neturėtų per didelio pranašumo, dalis klausimų turnyre būna iš tokių temų, kuriomis niekada gyvenime nesu domėjęsis – turnyre gali pasitaikyti klausimų apie kriketo istoriją, Indonezijos pop sceną, tautinius Vietnamo rūbus etc. Bet čia jau nieko nepakeisi – čempionatas ne Lietuvos ar Europos, o pasaulio.

Kaip manai, kaip seksis šiemet? Ar bandysi ginti Panevėžio čempiono titulą?

A. Zimaitis: Sieksiu pagerinti pernai surinktų taškų skaičių. Į konkrečias vietas nesitaikau, kadangi neaišku kokio pajėgumo varžovai dalyvaus šiemet ir kiek jų bus. O Panevėžys šiemet tikrai turės naują čempioną – taip jau sutampa, kad tą pačią dieną, kai vyks PVČ, žaisiu Roberto Petrausko protų kovų finale Palangoje, prieš tai bandydamas spėti sudalyvauti PVČ Klaipėdoje.

Ar manai, kad vilniečių dominavimas Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etape baigsis?

A. Zimaitis: Visko gali būti. Be abejo, favoritai yra vilniečiai – prieš Aidą Puklevičių, Šarūną Dirmeikį ar Paulių Ambrazevičių laimėti yra labai sudėtinga. Tačiau žinau nemažai pavardžių, kurios gali mesti ir mes rimtą iššūkį lyderiams.

Straipsnio temos: , , , ,

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *