Išskleisti meniu
Adventure žaidimai (nuotykių žaidimai, kvestai) ir tinklapis apie juos

Adventure žaidimai (nuotykių žaidimai, kvestai) ir tinklapis apie juos

| 4 komentarai

2009 m. rugsėjo 25 d.. Dabar tobulinu savo vytsomą svetainę – http://adventurelt.awardspace.com .

Jos tema – adventure žanro žaidimai. Nors tai kompiuteriniai žaidimai, tai yra labiau istorijos perteikimo priemonė, savo esme atitinkanti knygas, filmus ar spektaklius. T.y. čia nereikia šaudyti, valdyti transporto priemonės ar vadovauti kariniams daliniams – žaidėjas tiesiog valdo herojų įvairiose situacijose (pokalbiuose, nusikaltimo tyrime ar pan.). Taip atskleidžiamas siužetas. Scenarijus parašytas iš anksto: kai kurios smulkios detalės gali kisti, bet esmė nesikeičia. Todėl ne vienas adventure buvo perdarytas į knygą ar atvirkščiai (yra adventure Gėtės, E. A. Po, H. P. Lavkrafto motyvais).

Deja, šis žanras Lietuvoje menkai žinomas. Plačiau žinomi kai kurie atskiri žaidimai, pavyzdžiui, komapnijos LucasArts sukurti (Grim Fandango, Monkey Island). Pvz. šiandien perskaičiau, kad tik LucasArts žaidimus kaip adventure žanro pavyzdžius mini ir šis blogas: http://alsukelis.animationblogspot.com/2009/07/04/%E2%80%9Cgrim-fandango%E2%80%9D/ . Tačiau tai tik viena kauliuko pusė, nes adventure yra labai įvairių: psichologinių, siaubo, detektyvinių, komedinių, erotinių, net filosofinių. Daug jų smarkiai skiriasi nuo LucasArts kūrinių.

Tikiuosi, kad mano tinklapis padės susipažinti su didesniu skaičiumi dėmesio vertų adventure ir galbūt atkreips dėmesį į šį žanrą kaip į istorijos perteikimo būdą ar meno formą. Bent jau keliolika ar keliasdešimt adventure to dėmesio tikrai verti.

Straipsnio temos: , , , , ,

    4 komentarai

  1. as ieskauatdventiniu zaidimu kur galima rasti pas jus zaidimu atvetinu

    • Aš adventure žaidimais neprekiaujų. Jų galite surasti parduotuvėse, internete. Lietuvoje esančiose parduotuvėse, tiesa, jų mažai. http://adventurelt.awardspace.com galite rasti adventure pavadinimus originalo kalba ir pagal tai ieškoti, pavyzdžiui, Google.

  2. Sveiki, norėčiau pasiteirauti, ar būtų galima sukurt internetinę parduotuve kažkokia žaidimo forma? Tarkim pardavinėt rankų darbo kūrinius, kad jie būtų apipavidalinti ar sukomponuoti pvz.kokiam nors kambary, pily ar miške? Kad tai kompozicijai sukurti istoriją?

    • Be abejo, galima. Reikia tiesiog suprogramuoti ir padaryti dizainą (“nupiešti” tą pilį, kambarį ir t.t.).

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *