Išskleisti meniu
Rumunijos virtuvė – patiekalai ir tradicijos

Rumunijos virtuvė – patiekalai ir tradicijos

| 2 komentarai

Rumunų virtuvė, kaip lietuvių, pasaulyje iš esmės nežinoma, bet Rumunijoje man buvo malonus atradimas.

Virtuvės esmė – pigu ir sotu, bet patiekalai gerų skonių.

Mămăligă

Angliškuose meniu įvardijama ir kaip polenta. Patiekalas paprastai iš kelių sluoksnių, viršutinis kurių, tarkime, sūris, o vidurinis ir pagrindinis – kukurūzų košė. Apačioje ar pačioje košėje gali būti ir kito maisto, pavyzdžiui mėsos ar dešrų gabaliukų. Kai kada su mamaliga tanešama ir grietinė, kurią galima valgyti kartu. Mamaliga gali būti ir garnyras prie kitų patiekalų, šiuo atveju ji gali būti patiekama paprasta (be sūrio, dešros ar grietinės). Šis patiekalas yra atėjęs dar iš romėnų laikų – tik tada košė būdavo ne kukurūzų, nes kukurūzai Europoje neaugdavo.

Mamaliga

Mamaliga

Ciorbă de perișoare

Rūgštoka ir aštroka sriuba su plaukiojančiais mėsos rutuliukais. Rutuliukai nėra jos stiprioji pusė – labiau patiko srėbti skystimą, o rutuliukams skonio kiek trūksta.

Ciorba de Perisoare

Ciorba de Perisoare

Ciorbă de burta

Rūgšti sriuba su plaukiojančiais žarnokais. Žarnokai pasirodė beskoniai, bet pati sriuba – skaniai rūgšti. Valgoma su daug grietinės.

Ciorba de Burta

Ciorba de Burta

Sarmale

Šis valgis primena balandėlius. Mėsa yra susukta į rūgščius vynuogių lapus. Greta patiekama mamaliga.

Sarmale

Sarmale

Tochitură

Šis valgis – tai įvairios mėsos, patiekiamos kartu su mamaliga. Jis vadinamas nacionaliniu rumunų virtuvės valgiu – t. y. turi statusą panašų į cepelinus Lietuvoje.

Tochitura

Tochitura


Visi straipsniai apie pasaulio šalių virtuves


* Arabų virtuvė
* Argentinos virtuvė
* Balkanų virtuvė
* Brazilų virtuvė
* Filipinų virtuvė
* Indonezijos virtuvė
* JAV virtuvė
* Korėjiečių virtuvė
* Maldyvų virtuvė
* Rumunų virtuvė
* Tuniso virtuvė
* Turkų virtuvė
* Vidurinės Azijos virtuvė

Straipsnio temos: , , , ,

    2 komentarai

  1. Sveiki, visų pirma ačiū už tokius išsamius kelionių aprašymus. Jie labai įdomūs ir informatyvūs. Mes ruošiamės neilgai kelionei iki Rumunijos ir atgal. Kompanijoje turime vegetarą – ar Rumunijos viešo maitinimo įstaigose yra vegetariški meniu?
    Lina

    • Dėkui! Kad būtų atskiras meniu manau reta, bet kad bus patiekalų be mėsos – tai jų bus galima rasti. Jei ne veganas (valgo pieno produktus), tai, kaip suprantu, ir Mămăligă turėtų tikti. Aišku, reiktų pažiūrėti patiekalų sudėtis jam pačiam, nes vegetarų yra įvairių ir ką valgo vienas – kitas nevalgo. Kaip ten bebūtų, Rumunijoje yra ne tik rumuniška virtuvė, tad tarptautinių patiekalų irgi yra nemažai. Jei koks patiekalas yra Lietuvoje (ir tai nėra lietuvių virtuvė ar mūsų regiono virtuvė) tai, tikėtina, jis bus ir Rumunijoje.

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *