Išskleisti meniu
Kaip skristi lėktuvu ir ką daryti oro uoste

Kaip skristi lėktuvu ir ką daryti oro uoste

| 12 komentarai

Keliaujate lėktuvu retai ar keliausite pirmą kartą?

Susigaudyti gali atrodyti sunku, bet viskas paprasta. Aiškinu viską nuo pasiruošimo namie prieš skrydį iki išėjimo iš oro uosto jau atskridus.

Ką padaryti namie prieš skrydį

Pasiimkite su savimi asmens dokumentą (geriausiai – pasą, nes kortelė tinka ne visur) ir bilietą (geriau spausdintą), bei kitus dokumentus, jei jų reikia į šalį, kur skrendate (pvz. skiepų įrodymas, COVID testo rezultatai). Susidėkite daiktus taip, kad tiktų į skrydį (ką galite ir negalite imti, žr. žemiau “Bagažas ir bagažo pridavimas”).

Įsiminkite ar užsirašykite šiuos duomenis:
a)Jūsų skrydžio numeris.
b)Iš kur į kur skrendate.
c)Tikslūs skrydžio laikai.
d)Aviakompanija.

Jei skrendate su persėdimu, kiekvienas skrydis turės atskirus duomenis (t.y. jei skrendate Vilnius-Londonas-Niujorkas, tai Vilnius-Londonas ir Londonas-Niujorkas bus skirtingi skrydžio numeriai).

Tipinis lėktuvo salonas

Pagal šiuos duomenis oro uostų ekranuose atpažinsite savo skrydį. Ten žibės, prie kokių vartų eiti, ar skrydis atidėtas ir pan.

Registracija į lėktuvą ir įlaipinimo talonas

Įsigyti bilietą nepakanka – dar reikia užsiregistruoti į skrydį. Tai galima padaryti dvejopai:

1.Daugelis avialinijų leidžia registruotis internetu jų tinklapiuose (pvz. „Lufthansa“ – www.lufthansa.com ). Tiesa, daugelis neturi lietuviškų tinklapių – tik angliškus. Reikia spausti „Check-in“, įvesti savo duomenis. Tada aviakompanijos tinklapis jums pateiks (ar elektroniniu paštu atsiųs) įlaipinimo taloną. Jį atsispausdinkite (vis daugiau aviakompanijų leidžia taloną ir tiesiog parodyti mobiliojo telefono ekrane). Internetu paprastai galima regsitruotis 1-2 dienas prieš skrydį iš namų.

2.Beveik visos aviakompanijos leidžia registruotis į lėktuvą ir oro uoste (jei neužsiregistravote internetu). Tiesa, kai kuriose aviakompanijose (Ryanair, Wizzair ir kt.) už tokią paslaugą reikia primokėti papildomai. Registracija oro uoste vyksta prie specialių stalelių. Oro uosto ekranuose (tablo) paprastai dega tų stalelių numeriai ar raidės. Ekranėliai yra ir virš kiekvieno registracijos stalo kur rodoma, koks reisas ten registruojamas. Registracijos metu reikės parodyti visus dokumentus, kurie reikalingi, kad patektumėte į šalį, į kurią skrendate. Kokie tie dokumentai priklauso nuo konkrečios šalies (pasidomėkite ir pasirūpinkite tais dokumentais) – bet paprastai yra pasas, gali būti viza, skiepų įrodymai, COVID testo rezultatai ir pan. Padarius registraciją, jums duos popierinį įlaipinimo taloną.

Tipinis tablo oro uoste. Iš kairės į dešinę parašyta: aviakompanijos simbolis | skrydžio numeris | išvykimo laikas | miestas į kurį skrendama | registracijos stalo numeris | įlaipinimo vartų numeris | skrydžio statusas (pvz. 'laipinama'). Registruojantis aktualu tik registracijos stalo numeris, o įlaipinimo vartų numeris bus aktualu paskui

Tipinis tablo oro uoste. Iš kairės į dešinę parašyta: aviakompanijos simbolis | skrydžio numeris | išvykimo laikas | miestas į kurį skrendama | registracijos stalo numeris | įlaipinimo vartų numeris | skrydžio statusas (pvz. ‘laipinama’). Registruojantis aktualu tik registracijos stalo numeris, o įlaipinimo vartų numeris bus aktualu paskui

Registracijos laikas yra ribotas. Tarkime, registraciją internetu, pavyzdžiui, gali būti leidžiama atlikti ne vėliau kaip 4 val. iki skrydžio, o registraciją oro uoste – tik likus daugiau nei 1 val. iki skrydžio, bet ne mažiau kaip 3 val. Tikslūs laikai priklauso nuo aviakompanijos, tačiau jei nesate dažnas keleivis, geriausia į oro uostą atvažiuokite bent 2 val. iki skrydžio.

Įlaipinimo talonas. Svarbiausi duomenys 'Boarding time' - Įlaipinimo laikas (ankstesnis, nei išskridimo laikas), 'Seat' - vieta, kurioje reiks sėdėti, 'Gate' - vartai, per kuriuos iš oro uosto išeiti į lėktuvą (bet sekite tablo - dar gali keistis, ypač jei skrydį atidės)

Įlaipinimo talonas. Svarbiausi duomenys ‘Boarding time’ – Įlaipinimo laikas (ankstesnis, nei išskridimo laikas), ‘Seat’ – vieta, kurioje reiks sėdėti, ‘Gate’ – vartai, per kuriuos iš oro uosto išeiti į lėktuvą (bet sekite tablo – dar gali keistis, ypač jei skrydį atidės)

Galite paskaityti ir straipsnį “Prieš kiek laiko atvykti į oro uostą“.

Bagažas ir bagažo pridavimas

Bagažas, kurį galite vežti lėktuvu, yra dvejopas. „Rankinis bagažas“ (angl. carry-on luggage) yra bagažas, kurį nešitės su savimi į lėktuvo saloną. „Registruojamas bagažas“ yra bagažas, kurį prieš skrydį atiduosite į krovinių skyrių, o atsiimsite tik išlipę iš lėktuvo.

Tiek rankinio, tiek registruojamo bagažo svoris ir išmatavimai ribojami, o tikslūs ribojimai priklauso nuo aviakompanijos, skrydžio klasės. Išsiaiškinkite juos ir nepažeiskite, nes juos pažeidus gali būti taikomi dideli mokesčiai arba bagažo gali nepriimti. Yra aviakompanijų, kur galima nemokamai vežtis tik rankinį bagažą, o registruojamas bagažas kainuoja papildomus pinigus (pvz. Ryanair, Wizzair).

Rankinį bagažą jūs tiesiog nešitės su savimi į lėktuvą. Registruojamą bagažą reikia priduoti prie tų pačių stalelių, kur vyksta registracija į skrydį oro uoste (žr. aukščiau). Net jeigu būtumėte užsiregistravęs į skrydį internetu, jei turite registruojamą bagažą, vis tiek reikės prieiti prie to langelio.

Registracijos stalai oro uoste. Reikia pasirinkti tą, virš kurio parašyti jūsų skrydžio duomenys. Kartais visi tos pačios aviakompanijso skrydžiai registruojami prie vieno registracijos stalo - tada pakanka, kad sutaptų aviakompanijos pavadinimas

Registracijos stalai oro uoste. Reikia pasirinkti tą, virš kurio parašyti jūsų skrydžio duomenys. Kartais visi tos pačios aviakompanijos skrydžiai registruojami prie vieno registracijos stalo – tada pakanka, kad sutaptų aviakompanijos pavadinimas

Atidavus registruojamą bagažą, jis konvejeriu, paskui specialiu transportu nuvažiuos iki lėktuvo, kur jį pakraus krovikai. Registruotas bagažas skris tuo pačiu lėktuvu krovinių skyriuje.

Jeigu skrendate su persėdimu ir abu skrydžiai yra įrašyti viename biliete, „registruojamą bagažą“ dažniausiai galėsite atsiimti paskutiniame oro uoste (t.y. nereiks jo atsiimti prieš persėdimą ir priduoti vėl). Tačiau dėl visa ko pasiteiraukite to tarnautojo, kuriam atiduosite bagažą pirmajame oro uoste.

Taip pat pasižiūrėkite, kokius daiktus draudžiama turėti „rankiniame bagaže“. Tuos daiktus – jei jų turite – privalote dėti į registruojamą bagažą. Tai, tarkime, žirklės, peiliai ir kita, kas gali kelti pavojų. Tas sąrašas nuolat plečiasi – pvz. dabar Europos Sąjungoje negalima rankiniame bagaže turėti net vandens buteliuko.

Draudžiamų lėktuve daiktų sąrašas Europos Sąjungoje. Kairėje pusėje parodytų daiktų negalima imti į saloną (rankinį bagažą), dešinėje - ir į rankinį, ir į registruotą bagažą. Kitose šalyse reikalavimai gali būti ne tokie griežti, bet daugelis jų sutampa

Draudžiamų lėktuve daiktų sąrašas Europos Sąjungoje. Kairėje pusėje parodytų daiktų negalima imti į saloną (rankinį bagažą), dešinėje – ir į rankinį, ir į registruotą bagažą. Kitose šalyse reikalavimai gali būti ne tokie griežti, bet daugelis jų sutampa

Bagažo turėti nėra būtina.

Saugumo kontrolė

Užsiregistravę į skrydį ir atidavę registruojamą bagažą (jei tokio turite), eikite į saugumo kontrolę. Ten sekite tarnautojų nurodymais. Skirtinguose oro uostuose jie būna skirtingi.

Beveik visuose oro uostuose teks praeiti metalo detektorių, išsikrauti metalinius daiktus, bei padėti rankinį bagažą po rentgeno aparatu. Kai kuriuose oro uostuose po rentgeno aparatu paprašys padėti ir striukes, švarkus, liemenes, batus, diržus ir/ar rankinius laikrodžius (t.y. nusirengti, nusiauti). Gali daryti papildomus patikrinimus – pvz. atsitiktine tvarka tikrinti, ar nebuvote arti sprogmenų (su tam tikrom cheminėm medžiagom).

Jei tikrintojai atrastų draudžiamų daiktų, juos teks arba išmesti, arba grįžti ir palikti išlydinčiam žmogui, arba tą lagaminą/kuprinę atiduoti į registruojamą bagažą.

Kartais nuo saugumo kontrolės jus gali paprašyti grįžti prie registracijos stalelio (žr. aukščiau). Paprastai taip būna tada, kai registruojatės į skrydį internetu, tačiau, norint patekti į šalį, į kurią skrendate, reikia patikrinti dokumentus (vizas ir pan.) – o tai dažniausiai daroma prie registracijos stalelio. Jei registravotės į skrydį internetu, priemokos už registravimąsi oro uoste šiuo atveju vis tiek nebus.

Pasų kontrolė išskrendant ar tarpiniame oro uoste

Jei skrendate į kitą šalį (už Šengeno zonos), dar teks praeiti pasų kontrolę. Tai paprasta – pakanka parodyti pasą ir tarnautojas patikrins, ar nesate ieškomų asmenų sąraše.

Kai kur pasų kontrolė automatizuota – pasą reikia kišti po skaneriu ir atsidaro automatiniai vartai. Jei neaišku, eikite pas darbuotoją.

Laipinimas į lėktuvą

Perėję kontroles, pažiūrėkite tablo ekraną vėl – prie jūsų skrydžio degantis numeriukas reikš laipinimo vartus, į kuriuos turite eiti. Pvz. „D45“ reikš, kad turite eiti į D45 vartus.

Tipinis oro uosto informacinis ekranas anapus saugumo kontrolės. Iš kairės į dešinę jame parašyta: skrydžio išvykimo laikas | tikrasis laikas, jei skrydis atidėtas | aviakompanijos simbolis | skrydžio numeris | alternatyvūs skrydio numeriai, jei tas pats skrydis turi kelis numerius | miestas (oro uostas) į kurį skrenda lėktuvas | terminalo numeris (jei oro uoste keli terminalai) | įlaipinimo vartai | situacija

Tipinis oro uosto informacinis ekranas. Iš kairės į dešinę jame parašyta: skrydžio išvykimo laikas | tikrasis laikas, jei skrydis atidėtas | aviakompanijos simbolis | skrydžio numeris | alternatyvūs skrydio numeriai, jei tas pats skrydis turi kelis numerius | miestas (oro uostas) į kurį skrenda lėktuvas | terminalo numeris (jei oro uoste keli terminalai) | įlaipinimo vartai | situacija (pvz. ‘cancelled’ reiškia ‘atšauktas’)

Ekrane degs ir informacija, jei skrydis atidėtas ir naujas laikas jį atidėjus.

Eikite prie vartų ir laukite (kelią iki vartų rodys rodyklės). Aišku, jei laiko daug, galite pasivaikščioti po oro uostą. Svarbu būti prie vartų įlaipinimo laiku, kuris paprastai yra nuo 15 iki 60 min. iki lėktuvo pakilimo. Įlaipinimo laikas rašomas prie vartų ir, dažniausiai, ant įlaipinimo talono (tiesa, jei skrydis atidedamas, jis gali atsidėti).

Prie vartų yra parašytas jų numeris, o į kitus vartus rodo rodyklės

Prie vartų yra parašytas jų numeris, o į kitus vartus rodo rodyklės

Laipinimo vartai (dešinėje) ir stalas (kairėje) ties kuriuo tarnautojai tikrins bilietus prieš leisdami pro vartus. Vartai arba tiesiai ves į lėktuvą, arba į autobusą kuris priveš prie lėktuvo, arba ant oro uosto asfalto ir iki lėktuvo reiks eiti pėsčiomis

Laipinimo vartai (dešinėje) ir stalas (kairėje) ties kuriuo tarnautojai tikrins bilietus prieš leisdami pro vartus. Vartai arba tiesiai ves į lėktuvą, arba į autobusą kuris priveš prie lėktuvo, arba ant oro uosto asfalto ir iki lėktuvo reiks eiti pėsčiomis

Atsidarius įlaipinimo vartams, stokite į eilę. Tarnautojas patikrins jūsų asmens dokumentą ir įlaipinimo taloną bei, jeigu šalyje į kurią skrendate reikia vizos – ar vizą turite. Tada eikite į lėktuvą ir užsiimkite savo vietą (parašytą ant įlaipinimo talono).

Laipinimas į lėktuvą. Mažuose oro uostuose ir į pigių skrydžių bendroves jis vyksta pėsčiomis (eiti paskui visus), kitur iki lėktuvo priveža autobusas arba lėkuvas prijungiamas specialiu koridoriumi - rankove - prie oro uosto

Laipinimas į lėktuvą. Mažuose oro uostuose ir į pigių skrydžių bendroves jis vyksta pėsčiomis (eiti paskui visus), kitur iki lėktuvo priveža autobusas arba lėktuvas prijungiamas specialiu koridoriumi – rankove – prie oro uosto

Skrydis

Įlipus į lėktuvą, klausykite instrukcijų, kurias per garsiakalbį ar tiesiai jums sakys pilotas ar stiuardai ir stiuardesės (paprastai uniformuoti). Rankinį bagažą reikės pasidėti po kėde priešais arba į lentynas viršuje. Pakilimo ir nusileidimo metu reikės prisisegti saugos diržus, nes gali smarkiai kratyti ir dėl to galima susižeisti (bet tai labai reta).

Įlipimo metu didesni daiktai pasidedami lentynose virš kėdžių

Įlipimo metu didesni daiktai pasidedami lentynose virš kėdžių. Jei trūksta vietos lentynoje virš savo kėdės, galima dėti ir į gretimas lentynas.

Skrydis tarp pakilimo ir nusileidimo dažniausiai ramus, bet gali būti kratymų, vadinamų turbulencija. Tokiu atveju pilotas arba stiuardas irgi lieps prisisegti saugos diržus.

Pakilimo, nusileidimo, turbulencijos metu bus negalima vaikščioti po lėktuvą ar eiti į tualetą. Kitu laiku – galima. Pakilimo ir nusileidimo metu negalima naudotis elektronikos prietaisais (skirtingos avialinijos į šį draudimą žiūri skirtingai rimtai).

Stiuardesė duoda saugumo instrukcijas prieš skrydį (ką daryti avarijos atveju)

Stiuardesė duoda saugumo instrukcijas prieš skrydį (ką daryti avarijos atveju)

Skrydžio metu stiuardai ir stiuardesės gali ką nors pardavinėti, pvz. maistą (meniu tada būna kėdės priešais atloše) ar prekes. Kai kurios aviakompanijos maistą ir gėrimus ar bent dalį jų duoda nemokamai (ypač taip būna ilguose skrydžiuose) – pasiteiraukite, ar maistas/gėrimai nemokami.

Tipinis maistas lėktuve. Ilguose skrydžiuose toks dažniausiai įeina į kainą, trumpuose dažniau pardavinėjamas arba duodamas paprastesnis maistas

Tipinis maistas lėktuve. Ilguose skrydžiuose toks dažniausiai įeina į kainą, trumpuose dažniau pardavinėjamas arba duodamas paprastesnis maistas

Nusileidus nepamirškite pasiimti savo daiktų.

Persėdimas

Jei skrendate su persėdimu, išlipę tarpiniame oro uoste jokiu būdu neišeikite iš oro uosto, o eikite kryptimi „transfer“ (persėdimai).

Tarpiniame oro uoste reikės pakartoti dalį tų procedūrų, ką ir pirmame oro uoste. Tačiau nebūtinai – pvz. gali nebereikėti papildomai pereiti saugumo kontrolės, eiti pasų kontrolės, ar papildomai registruotis į skrydį (jei jau būsite užsiregistravę iš anksto ir turėsite taloną). Paprastai persėdant nereikia atsiimti bagažo ir priduoti vėl.

Jei įlaipinimo talono į antrą skrydį neturite, reikia prieiti prie persėdimų stalo (angl. transfer desk) ir gauti jį tenai. Persėdimo stalų gali būti ne vienas – žiūrėkite, kur prie kurio yra jūsų aviakompanijos simbolis.

Atvykimas

Lėktuvui nusileidus paskutiniame oro uoste, išeikite į oro uosto pastatą (kelią jums greičiausiai rodys). Eikite kryptimi „arrivals“ (atvykimas).

Išlipimas iš lėktuvo. Per trapą (dešinėje) lipa žmonės, į sunkvežimį (kairėje) iš bagažo skyriaus krauna žmonių bagažą, kurį vėliau atiduos oro uoste

Išlipimas iš lėktuvo. Per trapą (dešinėje) lipa žmonės, į sunkvežimį (kairėje) iš bagažo skyriaus krauna žmonių bagažą, kurį vėliau atiduos oro uoste

Visų pirma, reikės pereiti atvykimo pasų kontrolę, kur patikrins, ar galite įvažiuoti į šalį, jei reikia vizos – ar ją turite. Kai kuriuose oro uostuose galima įsigyti vizą vietoje prieš pasų kontrolę. Vizų davimo lietuviams tvarką šalyje, į kurią skrendate, sužinokite likus daug laiko iki skrydžio.

Po pasų kontrolės, jei atidavėte registruojamą bagažą, eikite į bagažo atsiėmimą (angl. baggage claim). Ten bagažas važiuos ant konvejerių. Raskite konvejerį, prie kurio degs jūsų skrydžio išskridimo mietsas (pvz. Vilnius) ir skrydžio numeris. Ten važiuos jūsų skrydžio keleivių daiktai, kuriuos krovikai bus iškrovę iš jūsų lėktuvo. Sulaukite savo ir pasiimkite.

Daug bagažo konvejerių. Eikite prie to, ekrane virš kurio dega jūsų skrydžio išvykimo oro uostas, numeris

Daug bagažo konvejerių. Eikite prie to, ekrane virš kurio dega jūsų skrydžio išvykimo oro uostas, numeris

Konvejeriu važiuoja keleivių lagaminai

Konvejeriu važiuoja keleivių lagaminai

Tada eikite į miestą (pvz. „exit to city“). Gali prireikti pereiti muitinę. Jei neturite ką deklaruoti, eikite kur žalia spalva. Gali reikti padėti visus daiktus ant rentgeno aparato – darbuotojai tikrins, ar nevežate toje šalyje nelegalių daiktų ar daiktų, už kuriuos turėjote susimokėti muitą ar akcizą, bet to nepadarėte. Daugeliui keliautojų tai nėra aktualu.

Gali būti, kad užsienio šalyje neturėsite interneto ar jis bus brangus. Todėl gerai dar Lietuvoje pasidomėti, kaip reikės nuo oro uosto nuvažiuoti iki ten, kur jums reikia (pvz. viešasis transportas).

Du tablo - vienas rodo atvykimus, kitas išvykimus ir jų laikus. Svarbu nesusimaišyti: jei jums reikia išvykimų, ieškokite išvykimų (angl. departures) grafikų tablo, o jei atvykimų (pvz. ką nors pasitinkate atvykstant - atvykimų (angl. arrivals)

Du tablo – vienas rodo atvykimus, kitas išvykimus ir jų laikus. Svarbu nesusimaišyti: jei jums reikia išvykimų, ieškokite išvykimų (angl. departures) grafikų tablo, o jei atvykimų (pvz. ką nors pasitinkate atvykstant – atvykimų (angl. arrivals)

Straipsnio temos: , , , , , , , , , , , , ,

  12 komentarai

 1. Dėkoju už puikų straipsnį, seniai tokio reikėjo, iki šiol nieko panašaus bei išsamaus nebuvau skaitęs. Juk nuo tokių dalykų ir pradedi planuotis keliones. Kaip supratau daugmaž visuose oro uostuose procedūros panašios, su retomis išimtimis,(pvz. kur pareigūnai gali nusivesti į atskirą patalpą papildomai apklausai, kaip Izraelyje). Ir kaip patartumėte elgtis korumpuotose, mažai turistų lankomose šalyse, kur pasieniečiai prašo kyšių – duoti ar neduoti jiems pinigų? – jei duosi, gali prašyti vėl ir vėl, o jei ne, kad neprisidaryti dar daugiau problemų…

  • Taip, tokių straipsnių trūksta. Manau todėl, kad daugelis tų, kurie rašo apie keliones, yra skridę daugybę dešimčių ar šimtų kartų ir jiems atrodo, kad nėra čia apie ką rašyti – “juk šiais laikais kiekvienas moka skristi lėktuvu”. Tačiau visiems būna pirmas kartas. Be to, daug žmonių skrenda rečiau, pvz. kartą į kelis metus, dėl ko kai kurie dalykai pasimiršta – paskui, būna, tokie žmonės patiria nuostolių, pvz., laiku neužsiregistravę į skrydį. Todėl nutariau parašyti šį straipsnį.

   Esu šiuo metu skridęs į/iš 167 skirtingų oro uostų. Iš visų šių oro uostų, kyšio reikalavo tik viename – Taškente, Uzbekistane. Ir tai, atvirai kyšio nereikalavo – iš esmės tiesiog apgavo. Uzbekistano viza, išduodama oro uoste, turėjo kainuoti 50 dolerių. Iš manęs pareikalavo 70 dolerių. Sumokėjau – nenorėjau ginčytis su pasų kontrolės pareigūnu, juk gali neįleisti į šalį arba, net jei įleis, tai, tikėtina, temptų laiką, prarasčiau kelionės valandas. Be to, prastai kalbu rusiškai. Vėliau sužinojau, kad diena anksčiau atskridę kelionės draugai už vizas sumokėjo 60 dolerių. Juos irgi apgavo, bet mažiau: matyt, kita pasieniečių pamaina “sąžiningesnė”.

   Visgi, panaši situacija – visiška išimtis ir retenybė, nors lankiau daug neturistinių šalių. Ir, aišku, gali būti, kad viskas būtų buvę gerai, jei būčiau parodęs kainą 50 dolerių – gal tiesiog būtų sakę “Oi, atsiprašom, taip, klaidingai pasakėm” ir viskas tuo būtų baigęsi. Tiksliai nežinai ir kiekvienoje situacijoje verta elgtis skirtingai. Kai šios situacijos tokios retos, sunku numatyti. Ir korumpuotose šalyse, pasieniečiai paprastai neprašo kyšių.

 2. Labai naudinga ir labai aiškai pateikta informacija. Ačiū!

 3. sveiki. kaip jūs manote, ar tam pačiam oro uoste persėdant užteks 1h? avialinijos tos pačios, persėdimas stambule. Suabejojau ar su registruotu bagažu spėsime…

  • Dažniausiai 1 val. tikrai užtenka.

   Bagažas registruotas greičiausiai bus iki paskutinio oro uosto – t.y., Stambule jo atsiimti ir vėl priduoti nereikės.

   Jeigu skrendate iš neturkijos į neturkiją, tai nereiks ir pasų kontrolės.

   Jei bus kažkokių “stabdančių vietų”, kaip saugumo kontrolė, ir neturėsite laiko, garsiai tai sakykite ir praeisite be eilės.

   Svarbu eiti greitai, nepaklysti, bet visur bus ekranai, rodyklės.

   Gali pasitaikyti kažkokių niuansų, dėl ko nespėsite – tarkim, vėluos lėktuvas, ar ilgai neišleis iš lėktuvo, ar dar kas – bet tikimybė mažesnė. Esu persėdęs ir per 15 min., tiesa ne Stambule.

 4. Laba diena. Skrendu i Lietuva is JAV ir po menesio skrisiu atgal. Keliausiu tik su rankiniu bagazu. Turiu problemu su nugara ir noreciau rankini lagamina priduoti i registruojamo bagazo skyriu. Ar taip galima padaryti registruojantis i skrydi oro uoste Vilniuje. Dekoju.

  • Taip, oro uoste į bagažo skyrių galima atiduoti ir tokio dydžio lagaminą, kurį galėtumėte vežtis ir rankiniame bagaže.

   Tačiau tai gali būti mokama. Pažiūrėkite sąlygas pagal jūsų bilietą. Jeigu į kainą įeina ir rankinis, ir registruojamas bagažas – tai nieko nekainuos. Jeigu įeina tik rankinis bagažas – tai reikės primokėti už registruojamą bagažą, nesvarbu, kad jo dydis kaip rankinio.

   Taip pat, turėkite omeny, kad jei turėtumėte persėdimą pačiose JAV (tarkim skristumėt Vilnius-Frankfurtas-Niujorkas-Čikaga), tai tarpiniame JAV oro uoste reiktų bagažą atsiimti ir vėl priduoti. Bet jei persėdinėsite tik Europoje (pvz. Vilnius-Frankfurtas-Čikaga) tai atsiimti bagažo tarpiniam oro uoste nereikės.

 5. Sveiki. Jeigu perki bilietą su persėdimu, bet išskrendi iš antrosios šalies, ne iš pirmos, ar gali būti kokių problemų? Tos pačios avialinijos, bet taip perkant pigiau, nei pirktum tiesioginį skrydį. Ačiū

  • Turite omenyje, pavyzdžiui, norite skristi Ryga-Berlynas, o pirkti bilietą Vilnius-Ryga-Berlynas?

   Jei taip – beveik visuomet bus problemų, daugelis aviakompanijų į skrydį neįleis. Jų įsipareigojimas yra nuskraidinti iš taško A į tašką B (t.y. atveju pavyzdyje iš Vilniaus į Berlyną), o ne įleisti į konkrečius lėktuvus – taigi, jos turi tokią teisę.

   Analogiškai gali būti problemų ir jei pvz. perki vienu pirkimu Vilnius-Berlynas-Vilnius, bet nori skristi tik Berlynas-Vilnius (nors čia problemos kiek retesnės, kartais galima jų išvengti paskambinus ir paaiškinus, kodėl nepavyko skristi pirmo skrydžio).

   Kiek paprasčiau jei pvz. pirktum Berlynas-Ryga-Vilnius, o norėtum skristi tik Berlynas-Ryga. Jei neturi bagažo, tiesiog išlipi Rygoje, išeini iš oro uosto ir viskas – niekas nieko negali pasakyti ir, jei nėra daugiau bilietų, įsigytų tuo pačiu pirkimu, niekaip negali “nubausti”.

 6. Laba. Jungtinis skrydis, pvz bagažas priduodamas Palangoj, galutinis taškas jau ketvirtame oro uoste USA. Atsiimant bagažą prie konvejerio žiūrėti paskutinio oro uosto skrydžio nr. ar pirmąjojo-Palangos? Dėkui.

  • Atsiimti bagažą reikės nuo konvejerio, prie kurio bus parašytas skrydžio į tą oro uostą, kuriame atsiiminėsite bagažą, numeris.

   Pvz. Palanga-Kopenhaga-Niujorkas jei atsiiminėsite Niujorke tai bus parašytas Kopenhaga-Niujorkas skrydžio numeris.

   Turėkite omeny, kad jeigu JAV oro uostų maršrute bus keli, pvz. Palanga-Kopenhaga-Niujorkas-Los Andželas, tai tada gali reikėti atsiimti bagažą ir *pirmame JAV oro uoste* (pavyzdžio atveju Niujorke nuo konvejerio, skirto skrydžiui Kopenhaga-Niujorkas) – JAV tokia tvarka. Paklauskite registruodamasi Palangoje, ar bagažą atsiimti tik paskutiniame oro uoste, ar reikės ir kažkur pakeliui bei vėl iš naujo atiduoti.

 7. Buvo labai naudinga,po daugelio metų keliavau viena,tad labai padėjo man šì instrukcija.

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *