Išskleisti meniu
Savaitgalio kelionės – viskas, ką reikia žinoti

Savaitgalio kelionės – viskas, ką reikia žinoti

| 2 komentarai

Savaitgalio kelionės – jėga. Atostogų naudoti nereikia, o pamatai naują miestą ar šalį!

Savaitgalio kelionės labai praturtina. Juk dvi-trys pirmosios dienos kiekvienoje kelionėje įspūdingiausios, nes viskas dar labai nauja, kiekvienas dalykas stebina. Todėl po dviejų dienų kelionės dažnai jautiesi tarsi keliavęs gerokai ilgiau: šitiek įspūdžių!

Bet tam, kad savaitgalio kelionė praturtintų, kad nebūtų “nieko nespėjau” ar “tik lėkiau”, verta tinkamai pasiruošti. Kaip pasiruošti? Ko nepamiršti? Kur apskritai verta keliauti savaitgaliui?

Kada ir kaip keliauti savaitgaliui?

“Ideali” savaitgalio kelionė yra nuo penktadienio vakaro (“po darbo”) iki sekmadienio vakaro: nepraleidi nė kiek darbo meto, o patiri ištisą kelionę.

Tačiau tokią išvyką susiorganizuoti sunku, ypač iš Lietuvos: daugeliu krypčių skrydžiai reti, nevyksta penktadienio ar sekmadienio vakarais, jei ir vyksta – brangesni. Be to, į daug vietų nelogiška skristi tik dviems dienoms nes, pvz., yra ką veikti tris dienas, arba nesinori lėkti taip greitai.

Taigi, realesni “savaitgalio kelionės” variantai yra 3-4 dienų. Tai reiškia, per „ilgąjį savaitgalį“ ir/arba imant vieną-du laisvadienius.

Šiais variantais net jei ir nebus visai patogaus skrydžio laiko bus pakankamai laiko kelionei. Pvz. Jei pirmadienis nedarbo diena, tai galimas ir variantas šeštadienis-pirmadienis: gal ne toks idealus, kaip penktadienis-pirmadienis, bet vis tiek.

Ne visada kelionė savaitgaliui yra ideali. Kartais gali būti logiškiau “pridėti laisvadienių” ir keliauti savaitei. Juk tada kelionė apims net du savaitgalius – tai yra, keturias nedarbo dienas. Jeigu tą savaitę dar bus kokia valstybinė šventė, išeis penkios nedarbo dienos – ir vos keturios atostogų dienos. Panaudojęs keturias atostogų dienas gausi galimybę 9 dienų kelionei! Taip gali būti logiškiau, nei, tarkime, keliauti šeštadienį-trečiadienį ir sunaudoti dvi ar tris atostogų dienas dėl keturių dienų kelionės.

Kaip planuoti savaitgalio kelionę?

Savaitgalio kelionė labai trumpa, todėl, norint patirti kuo daugiau, verta ją susiplanuoti iš anksto gana tiksliai, kad išnaudoti visą laiką ir netektų brangaus trumpos kelionės laiko skirti planavimui, perplanavimui. Šiaip ar taip, kai kelionė tokia trumpa, net ir tiksliai viską suplanuoti ilgai neužtrunka, tikrai verta tam skirti laiko.

Aš savaitgalio keliones planuoju taip:
-Išsirenku vietas, kurias norėsiu lankyti, pasižymiu jas plane (dabar jau virtualiame)
-Pagal jų poziciją plane suskirstau, kurią dieną ką lankysiu. Pasižiūriu ir darbo laikus: ar nebus, kad tada kaip tik nedirba.
-Iš karto žiūriu ir transporto galimybes – kur metro linijos, kur eisiu pėsčias, o gal reiks nuomotis automobilį. Kartais logiška, tarkime, rinktis vietas pagal tai, kad reiktų mažiau viešojo transporto persėdimų (jie gaišta laiką), ar, jei važiuoji automobiliu, pagal parkavimo galimybes. Ypač svarbus nuvažiavimas iš oro uosto ir atgal: jei oro uostas labai toli nuo miesto, kartais iš viso nelabai verta skristi savaitgaliui.
-Renkuosi viešbutį tokioje vietoje, kad būtų patogu nuvažiuoti, kur ir šiaip važiuočiau (miesto centras ir pan.). Kai savaitgalio kelionė tokia trumpa, kokios valandos ar dviejų praradimas važiuojant iš viešbučio į centrą ir paskui vakare tiek pat praradimas vykstant atgal – jau reikšmingas.
-Jei keliauju savaitgaliui į vieną miestą, tai planuoju maždaug taip, kad būtų po rajoną kokiam pusdieniui, o tos pačios dienos rajonai būtų, jei įmanoma, ant vienos metro linijos. T.y. kad būtų kuo mažiau laiko transportui, ir kuo daugiau pačiam lankymui.
-Norėdamas pamatyti daugiau, stengiuosi atsikelti taip anksti, kad į pirmą lankytiną vietą patekčiau apie jos atidarymą (pvz. 9 val.) ir tuo metu jau būčiau papusryčiavęs. Jei kažkokios vietos dirba trumpai (pvz. tik ryte), verta jas lankyti tada, o tas vietas, kurios dirba ilgiau, pasilikti likusiam laikui.

Tiesa, ne visada savaitgalio keliones logiška planuoti. Dažnai žmonės taip keliauja ne į naują vietą, bet nori patirti vėl tą, kurią myli: pvz. „grįžti į Paryžių“ ar Veneciją. Tokiu atveju žmonės vėl eina į tas pačias vietas, patiria atmosferą.

Vienas dalykas, ko atsisakau savaitgalio kelionėms – bagažas. Esu netgi važiavęs taip, kad viskas tilpo į kišenes, o maksimumas – nedidelė kuprinė. Na, nereikia šitiek daiktų porai dienų, o neturėti bagažo labai patogu. Daugybėje skrydžių taip ir pigiau – o juk skrydis savaitgalio kelionėje sudaro didesnį procentą kelionės kainos, nei ilgoje. Be to, nereikia laukti kol atsiimsi lagaminą ar važiuoti į oro uostą anksčiau, kad jį priduotum, nereikia tąsytis, nekils noras „visų pirma eiti pasidėti lagaminą į viešbutį“: nuo pirmos akimirkos galėsi keliauti, pakeliui į viešbutį aplankydamas įvairias vietas.

 Maksimalus bagažas savaitgalio kelionei - bet kuprinė nebūna pilna, maks. ~3 kg

Maksimalus bagažas savaitgalio kelionei – bet kuprinė nebūna pilna, maks. ~3 kg.

Kur verta keliauti savaitgaliui?

Idealiausios vietos nukeliauti savaitgaliui iš Lietuvos:
*Europos miestas į kurį yra tiesioginis skrydis iš Lietuvos (keliauti lėktuvu).
*Kaimyninės šalys (Latvija, šiaurės Lenkija) – važiuojant automobiliu.
*Konkretus tikslas – pvz. šventė, muzikos festivalis, mugė, apsipirkimas.
*Nedidelė Europos šalis ar regionas, jei apvažiuoji nuomotu automobiliu (išsinuomodamas ir grąžindamas oro uoste), nes kitais būdais užtruks ilgiau.

Kartais įmanoma į savaitgalio kelionę (bent jau ilgo savaitgalio, apie 4 d.) skristi ir su persėdimu – bet tik jei persėdimas trumpas (antraip ženkli kelionės dalis susigaiš skrydžiui). Esu savaitgaliui suskraidęs net iki Pekino, bet čia logiška tik jei (a)Skrydžiai naktiniai (nesigaišta dienos laikas), (b)Nesi žmogus, kuris labai pavargsta nuo tokių skrydžių ir (c)Kaina labai žema. Kitu atveju tolimesnėms kelionėms paprastai apsimoka vykti ilgiau (kad ir savaitei).

Populiarios idėjos savaitgalio kelionei (visas išbandžiau pats):

Miestai lėktuvu.
1.Palikę didžiausią įspūdį, kur minimumas – 3-4 dienos: Roma, Paryžius, Londonas, Stambulas.
2.Kiti įspūdingi miestai (min. 2-3 d.): Briuselis, Kijevas, Lvovas, Varšuva, Kopenhaga, Atėnai, Berlynas, Stokholmas, Barselona, Madridas, Maskva, Venecija, Viena, Sankt Peterburgas, Budapeštas.
Aišku, laikai – orientaciniai. Vienokio laiko reikia „tik pažiūrėti pasaulinėms vietoms“, kitokio – ir visokioms mažiau atrastoms miestų vietoms.

Automobiliu važiuojant iš Lietuvos, kur įmanoma nuvažiuoti ir grįžti per 2-3 d..
Ryga, Jūrmala, šiaurės rytų Lenkija, LDK pilys Baltarusijoje, Kaliningrado sritis, Liepoja / Ventspilis, Daugpilis.

Automobiliu iš Lietuvos į Kuldygą ir Talsius (paties nuvažiuotas maršrutas)

Automobiliu iš Lietuvos į Kuldygą ir Talsius (paties nuvažiuotas maršrutas)

Kelionės į šalį ar regioną lėktuvu, paskui išsinuomojant automobilį ~3-4 d.
Airija, Škotija, šiaurės Italija (skrendant į Milaną), vakarų Vokietija (skrendant pvz. į Kelną), šiaurės Vokietija (iš Brėmeno ar Hamburgo), Bavarija (skrendant į Miuncheną), pietų Prancūzija ir Monakas (skrendant į Nicą), LDK pilys Vakarų Ukrainoje (skrendant į Lvovą), Libanas, Izraelis/Palestina.
Renkantis tokias keliones, paprastai didžiausius miestus “praleidžiu”, nes ten sudėtingesnis eismas, brangus parkingas: gaištasi laikas ir pinigai. Pvz. vieną savaitgalį skridau į Londoną (be automobilio), o kitą – išsinuomavau automobilį jo priemiesčiams apvažiuoti.

Savaitgalis automobiliu po Londono priemesičus (Oksfordas, Kembridžas, Doverio uolos ir kt.)

Savaitgalis automobiliu po Londono priemesičus (Oksfordas, Kembridžas, Doverio uolos ir kt. – paties nuvažiuotas maršrutas)

~4 d. automobiliu iš Lietuvos
Estija, visa Latvija, Krokuva ir pietų Lenkija, Gdanskas / Sopotas, pietų Suomija.
Dar viena galimybė savaitgalio kelionei – plaukti iš Lietuvos naktiniu keltu (arba taip grįžti) į Vokietiją ar Švediją gabenantis savo automobilį.

Ilgas savaitgalis Estijoje (mano kelionė). Latvija čia tik greitai pravažiuota

Ilgas savaitgalis Estijoje (mano kelionė). Latvija čia tik greitai pravažiuota

Tiesiog bet kur pasinaudojant pigiu skrydžiu!
Iš tikrųjų dviems dienoms yra ką pamatyti visur! Tad avialinijos paleido kokį naują skrydį nežinomą vietą už vos 10 eurų į abi puses? Imk ir keliauk, bus įdomu, bent jau, tikrai daugiau verta, nei 10 eurų (aišku, pasižiūrėk prieš tai, ar transportas iš oro uosto ir pan. neatsies gerokai daugiau, nes kartasi pigūs skrydžiai būna į itin atokius oro uostus). Žr. šį mano video, kaip pasisemti idėjų.

Straipsnio temos: , , , ,

  2 komentarai

 1. Man dar labai patinka vienos dienos, netgi pusdienio kelionės, net ir ten, kur šiaip jau vykstama bent kelioms dienoms. Taip suskraidyti paprastai įmanoma dviem atvejais:
  1. Kai aviakompanija vykdo skrydžius taip, kad nuskridus į kitą miestą grįžtama ne iškart namo, o suskraidoma dar į kitą miestą, taip paliekant tam tikrą laiko tarpą iki to grįžtamojo reiso. Tokiu būdu esu aplankęs Kopenhagą, Oslą, Malmę. Mieste turėjau laiko po 2-3 valandas, bet to užteko prasieiti pagrindinėmis miesto gatvėmis, pamatyti pagrindines įžymybes (Osle – operą, Kopenhagoje – undinėlę).
  2. Kai į vieną miestą yra keli reisai tą pačią dieną. Taip aplankiau Taliną, Milaną, mieste buvo laiko apie 6-8 valandas.
  Tokie suskraidymai apsimoka tada, kai:
  a) Bilietai yra labai pigūs. Už visas tokias keliones mokėjau nuo 4 iki 40 eurų į abi puses;
  b) Viešbučiai yra labai brangūs. Apsistoti Osle ar Kopenhagoje gali kainuoti brangiau, nei keliskart ten suskraidyti;
  c) Oro uostas lengvai pasiekiamas tiek Lietuvoje, tiek mieste, į kurį vykstama;
  d) Laikas ir pinigai, skirti kelionei, nebūtų panaudoti niekam efektyviau.

  • Tokios kelionės irgi įdomios. Bet, turiu pasakyti, nors mėginau susidėlioti, “grynai” tokios kelionės iš Lietuvos nesu susiorganizavęs. Iš Lietuvos tai sudėtinga, nes:
   *Visų pirma, atkrenta skrydžiai iš kito miesto, nes toli važiuoti į oro uostą. T.y. vilnietis gali skristi tik iš Vilniaus. Jau atkrenta pusė pigių skrydžių net vilniečiui ar kauniečiui, kurių miestai vieninteliai su normaliais oro uostais.
   *Antra, nemažai pigių skrydžių bendrovių skrenda į “antrinius oro uostus”, kaip koks Frankfurto Hahn ar Stokholmo Skavsta ar Paryžiaus Buvė, iš kur sunku, brangu, ilgai trunka nusigauti į centrą.
   *Trečia, kai Lietuvoje tiek mažai skrydžių apskritai, skrydžių į tą patį miestą ryte ir vakare – dar mažiau, o daugelis tokių skrydžių dargi vykdomi avialinijų, kurių skrydžiai nepigūs (LOT į Varšuvą, Air Baltic į Rygą ir pan.).

   Be to, kai išplito “pigūs skrydžiai” į pagrindinius oro uostus, daugelyje lengvai pasiekiamų vietų jau buvau buvęs, o kitose atrodė, kad, visgi, verčiau skristi savaitgaliui, pagal “kelionės valandos kainą” net ir su viešbučiu išeidavo pigiau.

   Kita vertus, gyvenantiems pvz. Londone, manau tokios kelionės daug paprastesnės.

   Bet “vienos dienos pabuvimų mieste” turėjau daug, tik paprastai kitokiom aplinkybėm: ryte atskrendu į kažkokį miestą, iš kurio vakare skrendu kažkur kitur (vadinamasis “netikras jungimas” perkant du atskirus pvz. “Ryanair” bilietus). Tokių galimybių yra daug daugiau, be to, jos padeda taupyti pinigus (tarkim į kokius Kanarus taip galima suskraidyti už trečdalį kainos, palyginus su “oficialiais jungimais”). Be to, pasilikdamas visą dieną mieste pakeliui, išvengi rizikos (nes perkant “netikrą jungimą” su, tarkime, pora valandų persėdimui, yra nemaža rizika, kad pavėlavus pirmam skrydžiui neteksi antro ir teks pirkti naują brangiai). Panašiai esu buvęs Milane, Kopenhagoje, Stambule (čia, tiesa, tiesiog buvo ilgas Turkish Airlines persėdimas) ir kitur. Iš tiesų, tokie pabuvimai gali būti labai įdomūs.

Komentuokite! Atsakysiu į visus jūsų klausimus!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *